Tatjanas Sutas salons

Nataļja Sujunšalijeva, LNMM reklāmas un informācijas sektora vadītāja, 08.05.2009., 16:46

Noslēdzot ziemas / pavasara’ 2009 sezonu, ceturtdien, 2009.gada 21.maijā, plkst. 17:30 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs aicina visus interesentus uz atmiņu vakaru Tatjanas Sutas salons, šoreiz – mākslinieku sabiedrībā.

salonsSeptītā salona viesi
Tatjana Suta (1923 – 2004) ir mākslinieku Romana Sutas (1896 – 1944) un Aleksandras Beļcovas (1892 – 1981) meita, balerīna, mākslas zinātniece, televīzijas žurnāliste un pāri visam – neatkārtojama personība. Ar misijas apziņu gandrīz pusi savas dzīves viņa veltījusi vecāku radošo sasniegumu dokumentēšanai un popularizēšanai. Mūža nogalē Tatjana Suta savu veikumu uzticējusi Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam, kas vainagojies ar Romana Sutas un Aleksanadras Beļcovas muzeja izveidi. Muzeja mājvieta – kādreizējais mākslinieku ģimenes dzīvoklis Nr. 26 Elizabetes ielā 57a – gan R.Sutas un A.Beļcovas laikos, gan padomju varas gados bijis radošās sabiedrības sanākšanas vieta. Tajā pulcējušies dažādu kultūras jomu pārstāvji – mūziķi, jaunie literāti, aktieri, citi kultūras darbinieki un interesenti, kā arī, protams, mākslinieki. To skaitā minami Edīte Pauls-vīgnere, Daina Dagnija, Valdis Celms, Biruta Baumane, Rita Valnere, Džemma Skulme, Edvards Grūbe un daudzi citi.
Vēloties restaurēt šī dzīvokļa saviesīgo, mākslinieciski radošo auru un pieminēt muzeja idejas autori Tatjanu Sutu, R.Sutas un A.Beļcovas muzejs aicina visus interesentus uz septīto atmiņu vakaru Tatjanas Sutas salons, kurā ciemosies Tatjanas Sutas draugi – grafiķis Valdis Villerušs un mākslinieku Heinrihsonu ģimene. Valdis Villerušs Tatjanu Sutu iepazinis kā savu kolēģu grafiķu Aleksandra Junkera un Oļģerta Ābelītes skolotāja Romana Sutas meitu. Reizē ar Villerušu šī dzīvokļa sabiedrībā ienākuši arī Helēna un Ivars Heinrihsoni, savukārt viņu meita Anna Heinrihsone veidojusi Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja māksliniecisko ekspozīciju.
Vakara gaitā no Salona viesiem uzzināsim, kāda bijusi padomju laika radošās bohēmas gaisotne Sutu ģimenes dzīvoklī.

Tatjanas Sutas salons
Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs aicina visus interesentus uz atmiņu vakariem ar nosaukumu Tatjanas Sutas salons, kur katru reizi piedalās kāds īpaši aicināts viesis, kas Tatjanas Sutas vai viņas vecāku dzīvē saistīts ar konkrētu jomu. Pasākums notiek reizi mēnesī ceturtdienās ar tikšanās laiku plkst. 17:30, kad, malkojot tēju, dalāmies atmiņās, klausāmies stāstus un leģendas, reizēm skatāmies kādus Tatjanas Sutas veidoto raidījumu fragmentus un diskutējam par mākslu.

Ieeja bez maksas.

 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
chloroquine phosphate

Lashonda

Rvebleb craig.farnsworth@ethernovia.com :

Mksfmhi

buy viagra online

Nellieienāktreģistrēties