Jaunās mākslas projekta "Supernova" atklāšanas izstāde apskatāma no 23. aprīļa līdz 18.maijam

Supernova, 13.04.2009., 01:28

2009.gada 23. aprīlī "Supernovas" sprādziens (atklāšana) papildina starpzvaigžņu vielu (kultūras vidi) ar jaunu smago elementu devu (objektiem), proti, mākslas projekts "Supernova" uzsāk darbību ar četru jauno mākslinieku grupas izstādi.

supernova"Supernova" vairs nav tikai zvaigzne, kas pāriet no pirmsnovas attīstības stadijas uz nākamo zvaigznes attīstības stadiju – neitronu zvaigzni vai dažos gadījumos – melno caurumu, tagad "Supernova" ir jauns mākslas projekts - izstāžu zāle, kultūras izdevumu bibliotēka, grāmatnīca, lekciju un semināru telpa, kas veido jaunās mākslas norisēm, māksliniekiem un apmeklētājiem pievilcīgu uzturēšanās vidi.

Domas par kosmosu tiek koncentrētas un pārnestas citos mērogos – "Supernovas" izstāžu telpas 30 kv. m. platībā, kur izvietotie darbi iesaista gan skatītāja ķermeni (interaktīva Krista Pudzena veidota kibernētiska skulptūra "Profesora Dovela galva"), gan emocijas (Lienes Mackus silikona suņu figūras un Ievas Saulītes performance-tērps-skices "Superjūtīgs"), gan prātu (acīmredzamais neticamais jeb Gintera Krumholca granītu imitējošs vieglas konstrukcijas objekts). Darbi ir iepriekš radīti un izstādīti, kā arī speciāli izstādei veidoti.

Domājot par izstādi, atcerējāmies 1961.gada notikumus, kad pārdzīvojot pārslodzes, vibrācijas un bezsvara stāvokļa grūtības, veiksmīgu atgriešanos uz zemes piedzīvoja četri četrkājaini Padomju kosmiskie ceļotāji. Vienam no viņiem pēc lidojuma bija dzemdības, otrs deva svarīgas ziņas par dzīvas būtnes asinsrites sistēmas jutību pret apstākļu maiņu, bet trešais un ceturtais palīdzējuši zinātniekiem izdarīt vienu no galvenajiem secinājumiem – lidojuma apstākļi kosmosa kuģos būtiski neietekmē organismu dzīvības procesu norisi.

Turklāt gāzta ir kādreiz izteiktā hipotēze par Supernovu lomu masveida dzīvo būtņu izmiršanā uz Zemes. Jaunie dati par Supernovu biežumu galaktikā liecina tās uzliesmo simtkārt par retu, lai varētu būt cēlonis novērotajai sugu izmiršanai un aktualitāte ir cita - Zeme un cilvēks ir Supernovu produkts; kalcijs kaulos, dzelzs asinīs ir zvaigznēs radīti elementi.

"Supernova" kā māte-barotāja ražo Visumam nepieciešamos smagos elementus, vajadzīgus planētu un dzīvības pastāvēšanai.

2009.gada 23. aprīlī 19.00 SUPERNOVAS sprādziens (atklāšana) papildinās starpzvaigžņu vielu (kultūras vidi) ar jaunu smago elementu devu (objektiem), proti, jauns jaunās mākslas projekts "Supernova" uzsāk darbību ar četru jaunu mākslinieku grupas bez-nosaukuma izstādi.

"Supernova"atklāšanas izstādē Gintera Krumholca, Lienes Mackus, Krista Pudzena un Ievas Saulītes objektu māksla

www.super-nova.lv
"Supernova" atrodas Rīgā, Krāmu ielā 3.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
buy viagra online

Nellie

Yhtxxdk craig.farnsworth@ethernovia.com :

Qmmvuqg

MichaelShithienāktreģistrēties