"Skābs krējums"

undine, 16.11.2015., 15:57

Kaņepes Kultūras centrā no 2015. gada 21. novembra līdz 14. decembrim būs skatāma mākslinieka Sandra Jaudzema izstāde ar nosaukumu "Skābs krējums".

"Skābs krējums"Darbu sērija radīta, iedvesmojoties no dāņu rakstnieces Suzannes Bregeres (Suzanne Brogger) grāmatas "Skābs krējums". Māksliniekam radot ilustrācijas ir bijuši nozīmīgi arī citi autori, kuru darbi fokusējas uz seksualitātes tematu, piemēram, Kristofera Raiena (Christopher Ryan) un Džeses Beringa (Jesse Bering) darbi "Sekss rītausmā" un "Izvirtulis". Minētie autori savos darbos apskata seksualitātes tēmas no neierastiem skatpunktiem, nekautrīgi runājot par to, kas katram no mums svarīgs, ieskaitot pornogrāfiju un perversiju.

Ar izteikti reālistiskām jauktas tehnikas ilustrācijām Sandris Jaudzems skatītājam atklāj ļoti erotiska satura ainas, diezgan tieši parādot intīmā brīža burvību, kaisli un divu cilvēku savienību. Tas viss ietverts precīzā, niansētā un izteikti estētiskā veidolā, kurā jūtamas jūgendstilam raksturīgas tendences.

Sandris Jaudzems saka: "Manuprāt, galvenais mākslas uzdevums ir atkal un atkal norādīt uz realitāti, it kā modināt skatītāju. Savā ziņā šie darbi radīti ar domu atgādināt cilvēkiem, ka sekss viennozīmīgi ir svarīga realitātes sastāvdaļa. Uzskatu, ka cilvēka seksualitāte ir ļoti nozīmīga tēma, kas ar mākslas palīdzību būtu padziļināti jāpēta.

Pretēji pieņemtajam uzskatam, ka seksā dominē vīrietis, es uzskatu, ka šī ir cilvēku dabiska sadabības forma, kur abi dzimumi nonāk vienlīdzīgā un harmoniskā baudu, emociju un sķidrumu apmaiņā. Neviens nav labāks par otru. Šo stāvokli varētu salīdzināt ar meditāciju, varbūt pat apskaidrību, tādēļ darbos izmantoti ikonogrāfijas elementi.

K.G. Jungs uzskatīja, ka erotiskais instinkts pieder cilvēka sakotnējajai dzīvnieciskaijai dabai, kas pastāvēs tik ilgi, kamēr cilvēkam būs dzīvnieka ķermenis. Tai pat laikā instinkts ir savienots ar gara augstākjām formām un tas zeļ tikai tad, kad atrodas harmonijā ar garu. Ja viena vai otra aspekta trūkst, tad cilvēks tiek traumēts, vai iestājas vismaz vienpusīgs līdzsvara trūkums, kas viegli pāriet patoloģiskā stāvoklī. Pārāk daudz dzīvnieciskā izkropļo civilizētu būtni, bet pārāk daudz kultūras padara dzīvnieku slimu. Es domāju, ka pat mūsdienās māksla velta pārāk maz uzmanības šim tematam, gars un instinkts sabiedrībā neatrodas harmonijā."

"Skābs krējums" būs iespaidīga izstāde, kas droši vien izraisīs pārsteigumu dažos skatītājos. Pirmajā mirklī uzmanību piesaista darbos izmantotā tehnika un estētisku elementu savijums, bet tad, vērīgi ieskatoties katrā no darbiem, atklājas mākslas darbu tēma - kliedzoša seksualitāte - un skati, kādus mākslā reti gadās redzēt.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Оооо боже почему роскомнадзор не блокирует этот сайт? Там же дети как им не стыдно! <a href=produkpower.com>produkpower.com</a>

Edwardsmund

Gqfurus duc_duy@yahoo.com :

Pmhihxa

car insurance companies auto insurance agency car insurance quotes auto insurance near me insurance quotes car

Cheryleienāktreģistrēties