"Sapņi Uz Riteņiem" 25.03.2009. – 22.04.2009. Ārzemju Mākslas Muzejā

Liena Galēja, Ārzemju mākslas muzeja reklāmas speciāliste, 17.03.2009., 01:09

Ceļojošā izstāde "Sapņi uz riteņiem" ir veltīta dāņu riteņbraukšanas kultūrai. Tās mērķis ir iedvesmot citas pilsētas un to iedzīvotājus novērtēt pārvietošanās brīvību un šarmu, ko sniedz velosipēds, kā arī uzskatāmi un interaktīvi parādīt velocentrētās domāšanas un dzīves pieejas saistību ar ilgtspējīgas pilsētvides attīstības modeļiem.

11"Sapņi uz riteņiem" uzrunā visus zaļi domājošos Rīgas un Latvijas iedzīvotājus, kuru ikdienas pārvietošanās līdzeklis ir velosipēds, kā arī aicina pārējos iekļauties riteņbraucēju kultūrā. Izstāde ir arī turpinājums dialogam ar pilsētas attīstības plāna veidotājiem, kurā velosipēdistiem būtu jākļūst par līdzvērtīgiem satiksmes plūsmas dalībniekiem.

"Sapņi uz riteņiem" ir veidota kā interaktīva mākslas telpa, kuras centrā ir velosipēds pilsētvidē. Izstādes laikā tās apmeklētāji tiks rosināti ne tikai iepazīties ar Dānijas pieredzi, bet arī izteikt savus ierosinājumus un idejas, kas ļautu Rīgai kļūt par velosipēdistiem draudzīgu vidi.

Izstādes "Sapņi uz riteņiem" iniciators un kurators ir dānis Tomass Ermakora. Ceļojošās izstādes aizsākums rodams 2002.gadā Parīzē, un līdz šim izstāde ir apceļojusi Eiropu un 1viesojusies Austrālijā.

Latvijā izstāde skatāma, pateicoties Dānijas vēstniecības Latvijā un Dānijas kultūras institūta sadarbībai.
Izstāde "Sapņi uz riteņiem" ir daļa no pasākumu kopuma un iecerētā dialoga par velosipēda vietu pilsētvidē un lielpilsētas transporta plūsmā. Līdztekus izstādei, sadarbībā ar Dānijas vēstniecību un Dānijas kultūras institūtu tiks organizēta velosipēdam kā nozīmīgam pilsētvides plānošanas aspektam veltīta konference un citi ar šo tēmu saistīti pasākumi.

Izstādes atklāšana – otrdien, 24. martā pl.17.00


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
дружба это чудо комиксы читать на русском порно ay papi 1 comics porn

Anne

hello, how can i solve this problem with this page showing? eyeg

eyeBaw

I am assured, that you are not right.

Jamessenueienāktreģistrēties