"Sapņi uz riteņiem" - Izstāde par dāņu riteņbraukšanas kultūru

Liena Galēja, Ārzemju mākslas muzeja reklāmas speciāliste, 20.03.2009., 20:44

Ceļojošā izstāde "Sapņi uz riteņiem" ir veltīta dāņu riteņbraukšanas kultūrai. Tā ir veidota kā interaktīva mākslas telpa, kuras centrā ir velosipēds pilsētvidē, ar mērķi, iedvesmot citas pilsētas un to iedzīvotājus novērtēt pārvietošanās brīvību un šarmu, ko sniedz velosipēds.

bikeCeļojošā izstāde "Sapņi uz riteņiem" ir veltīta dāņu riteņbraukšanas kultūrai. Tā ir veidota kā interaktīva mākslas telpa, kuras centrā ir velosipēds pilsētvidē, ar mērķi, iedvesmot citas pilsētas un to iedzīvotājus novērtēt pārvietošanās brīvību un šarmu, ko sniedz velosipēds, kā arī uzskatāmi un interaktīvi parādīt velocentrētās domāšanas un dzīves pieejas saistību ar ilgtspējīgas pilsētvides attīstības modeļiem. Izstādes "Sapņi uz riteņiem" iniciators un kurators ir dānis Tomass Ermakora. Ceļojošās izstādes aizsākums rodams 2002.gadā Parīzē, un līdz šim izstāde ir apceļojusi Eiropu un viesojusies Austrālijā. Latvijā izstāde skatāma, pateicoties Dānijas Karalistes vēstniecības Latvijā un Dānijas kultūras institūta sadarbībai. Izstāde ir daļa no pasākumu kopuma un iecerētā dialoga par velosipēda vietu pilsētvidē un lielpilsētas transporta plūsmā.

Līdztekus izstādei, sadarbībā ar Dānijas Karalistes vēstniecību un Dānijas kultūras institūtu tiks organizēta velosipēdam kā nozīmīgam pilsētvides plānošanas aspektam veltīta konference "Velosipēds pilsētā", kas notiks 2009.gada 16.aprīlī, kā arī 25.aprīlī tiks organizēta drošas velobraukšanas skola bērniem "Zaļā velospāre".

Izstāde par dāņu riteņbraukšanas kultūru un velosipēdiem "Sapņi uz riteņiem" ir turpinājums dialogam ar Rīgas pilsētas attīstības plāna veidotājiem, kurā velosipēdistiem būtu jākļūst par līdzvērtīgiem satiksmes plūsmas dalībniekiem. Izstādes laikā tās apmeklētāji tiks rosināti ne tikai iepazīties ar Dānijas pieredzi, bet arī izteikt savus ierosinājumus un idejas, kas ļautu Rīgai kļūt par velosipēdistiem draudzīgu vidi. Aizpildot anketu par velosipēdistu kultūru Rīgā, būs iespējams laimēt velosipēdu. Izstādes laikā muzejā būs pārdošanā nesen iznākusī unikālā grāmata "No Leitnera līdz Ērenpreisam. Velosipēdu rūpniecība Latvijā 100 gados", autori Jānis Seregins un Edvīns Liepiņš.

Izstādē piedalās arī Rīgas Motormuzejs ar Latvijā ražotiem divriteņiem no 20.gadsimta 30.gadiem, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs ar 19.gs./20.gs.mijā izgatavotu antikvāro velosipēdu, kā arī Rīgas frīkbaiku braucēju apvienība "Apokalipses jātnieki", kas darina oriģinālus divriteņus no vecu velosipēdu detaļām un metāla atgriezumiem, galvenokārt koncentrējoties uz braucamrīka neparasto izskatu un radošās idejas unikalitāti.

Izstāde tiks atklāta ceturtdien, 26.martā.
Pl.17.00 Vecrīgā, Līvu laukumā aizsāksies riteņbraucēju un riteņbraucēju draugu gājiens, kas dosies uz Ārzemju mākslas muzeju. Izstādes atklāšana notiks Ārzemju mākslas muzejā pl.17.30.bike

"Sapņi uz riteņiem" uzrunā visus zaļi domājošos Rīgas un Latvijas iedzīvotājus, kuru ikdienas pārvietošanās līdzeklis ir velosipēds, kā arī aicina pārējos iekļauties riteņbraucēju kultūrā. Kā pamudinājums tam var kalpot izstādes veidotāju īpašā velte velosipēdistiem – uz izstādes atklāšanu visi viesi tiks aicināti ierasties uz saviem velosipēdiem, kā arī izstādes apmeklētāji tiks rosināti doties uz muzeju ar velosipēdu, jo tad ieejas biļete izstādē būs ievērojami lētāka.

"Sapņi Uz Riteņiem"
27.03.2009. – 25.04.2009.
Ārzemju Mākslas Muzejs
Pils laukums 3, Rīga
Muzejs atvērts: 11.00 – 17.00, izņemot pirmdienas

 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
дружба это чудо комиксы читать на русском порно ay papi 1 comics porn

Anne

hello, how can i solve this problem with this page showing? eyeg

eyeBaw

I am assured, that you are not right.

Jamessenueienāktreģistrēties