"Rīgas mākslas telpā" notiks Romāna Korovina personālizstāde

Inga Lāce, 15.01.2009., 13:04

Izstāžu zāles "Rīgas mākslas telpa" INTRO zālē no 21. janvāra līdz 8. martam būs skatāma mākslinieka Romāna Korovina personālizstāde "Ziema – vasara, ziema – vasara – nāve".

Mākslinieks Romāns Korovins savā personālizstādē "Ziema – vasara, ziema – vasara – nāve", kuru veido fotogrāmata, instalācija telpā un videodarbs, materializē domu, ka pat visnopietnākie, cilvēkam visbūtiskākie jautājumi savā būtībā ir banāli, un tie manifestējas ne tikai monumentālās simfonijās un grandiozos objektos, bet arī vissīkākajos un vissadzīviskākajos priekšmetos un situācijās.

Izstādes kuratore, žurnāla "Foto Kvartāls" galvenā redaktore Alise Tīfentāle, komentē: "Doma, kas materializēta laikā un telpā, maksimāli cenšoties saglabāt tās autentiskumu – savā ziņā Romāna darba stilu varētu salīdzināt ar impresionistisku plenēra glezniecību, vienīgi uzdevumi un mērķi atšķiras. Impresionisti gribēja acumirkļa "atmosfēru", Romāns Korovins grib acumirkļa transcendenci. Impresionisti strādāja ar materiālu un formu, Korovins strādā ar netveramo – kā gan var iztulkot valodā vai vizuālos tēlos to, ko esi apjautis? Romāns to mēģina darīt, izmantojot vizuālas asprātības un reizēm huligānisku humoru, līdzības, parodiju, vienā acumirklī pārejot no bezrūpīgas smīkņāšanas un dīkdienīgas paštīksmes uz absolūti tiešu un skaudru iznīcības apziņu."

Romāns Korovins (dz. 1973.g.) ieguvis maģistra grādu mākslās Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā profesora Gunāra Kroļļa meistardarbnīcā (1997). Kopš 1996. gada Romāns Korovins ir viens no režisoriem studijā Vilks Studio, kas veido mūzikas videoklipus un reklāmas.

Romāns ir arī režisējis Krievijas kulta grupas "Mumij Troll" (Мумий Тролль) videoklipus dziesmām "Dobroje utro, planeta!" (Доброе утро, Планета! 2003) un "Medvedica" (Медведица, 2003). Tieši "Medvedica" savulaik kļuva par mūzikas video, par kuru ne tikai šīs grupas fani, bet arī plašākā sabiedrībā cilvēki viens otram jautāja – vai redzēji? Parodijas vai pat groteskas žanrā uzņemtajā klipā kariķētas situācijas izspēlē par gurķi un rozā lācīti pārģērbti aktieri, un savā ziņā šim Romāna radītajam populārās kultūras produktam piemīt līdzīgas iezīmes, kas raksturīgas viņa mākslai. Izstādēs mākslinieks piedalās kopš 1991. gada, viņa darbi bijuši skatāmi laikmetīgās mākslas izstādēs gan Rīgā, gan Ņujorkā, Maskavā, Berlīnē, Atēnās un citur. 2008. gadā mākslinieks nominēts prestižajai "Purvīša balvai" par izcilu sniegumu vizuālajā mākslā. 2007. gadā par personālizstādi Pay Half and Run! saņēmis apbalvojumu "Gada fotogrāfijas izstāde" "Latio" organizētajā konkursā "Latvijas Gada balva fotogrāfijā".

Rīgas mākslas telpas INTRO zālē izstāde apskatāma no 21. janvāra līdz 22. februārim. Darba laiks: O. – Sv. 12:00 – 19:30 (kase strādā līdz 19:00). Izstādes atklāšana: 21. javārī plkst. 18:00.

 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Uwugbin kellydennis@ivieconsultingfirm.com :

Hyepnzf

Fgifvoj peterdennis@ivieconsultingfirm.com :

Lgvzqyl

Fjkkcac kellydennis@ivieconsultingfirm.com :

Bhkffztienāktreģistrēties