Piena muzejs viens no desmit apskates objektiem akcijā "Dižā Baltijas apceļošana 2009"

Anete Seska, Piena muzeja mārketinga projektu vadītāja, 20.03.2009., 14:48

Jau trešo gadu pēc kārtas Tūrisma attīstības valsts aģentūra sadarbībā ar Igaunijas un Lietuvas valsts tūrisma organizācijām rīko akciju "Dižā Baltijas apceļošana".

Šī projekta ietvaros no maija līdz oktobrim Baltijas valstu iedzīvotāji ir aicināti apmeklēt 30 apskates objektus visās trīs Baltijas valstīs. Viens no desmit apskates objektiem Latvijā būs Piena muzejs.Projekts ir izveidots 2007. gadā ar mērķi atbalstīt un popularizēt esošos un jaunos, mazāk zināmos tūrisma produktus Baltijas valstīs un atklāt Baltijas skaistumu. No katras valsts šogad apskatei tiks piedāvāti 10 apskates objekti, kopumā iepazīstinot kaimiņvalstis un parādot, ka te pat Baltijas valstīs ir unikāli, aizraujoši un apskates vērti tūrisma objekti.

Piena muzejs ir izvietots Sieksātes jeb Kalnamuižas pienotavas un klēts ēkās, kuras atrodas Berghofas muižas kompleksā. Muzejs piedāvā interesentiem iepazīties ar piena rūpniecības vēsturi, rīkot piena produktu degustācijas, seminārus, tematiskas pēcpusdienas, atpūsties mājīgās jumta istabiņās un pirms miega palasīt piena pasakas. Muzeja pārstāvji atzīst, ka ekspozīcija ir unikāla ar vēsturisko vērtību atspoguļojumu, jauno tehnoloģiju izmantošanu, neatsverama nozīme ir vides objektiem, kas, piemēram, ļauj praktizēties govs slaukšanā. Piena muzeja apmeklētājiem ir atvērts muzejs, sierotavas ēka, kā arī Piensaimniecības parks.

Šobrīd apmeklētāji muzejā var apskatīt vairāk nekā 250 eksponātus, no kuriem lielākā daļa ir restaurēti. Muzeja apskates noslēgumā apmeklētājiem ir iespēja nobaudīt dažādus piena produktus. Muzeja ekspozīcija regulāri tiek papildināta ar jauniem eksponātiem no ārvalstīm, kā arī nereti tieši apmeklētāji – piensaimnieki, arī jaunieši uzdāvina kādu muzejā izstādāmu lietu.

Šogad Latviju projektā pārstāvēs arī Siguldas piedzīvojumu parks, Cēsu pilsmuižas komplekss, Vecgulbenes muiža, Ventspils Amatu māja, Bauskas pils ar atjaunoto pils daļu un ekspozīciju, Ziemassvētku kauju muzejs, Maizes muzejs, keramiķa Pētera Gailuma muzejs un Jūmalas pilsētas muzejs ar ekspozīciju "Rīgas Jūrmalas n Ķemeru kūrortu vēsture 18. - 20. gadsimts".

Mājas lapa: www.pienamuzejs.lv


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
дружба это чудо комиксы читать на русском порно ay papi 1 comics porn

Anne

hello, how can i solve this problem with this page showing? eyeg

eyeBaw

I am assured, that you are not right.

Jamessenueienāktreģistrēties