"NOASS" uzņem košākos Grieķijas naivās mākslas darbus

Peldošais mākslas centrs "NOASS’’, 29.06.2015., 10:07

No 3. līdz 21. jūlijam, peldošajā mākslas centrā "NOASS" Rīgas iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja iepazīties un iedvesmoties no spilgtākajiem grieķu naivās mākslas darbiem, kas ir daļa no Kristosa un Pollijas Kolliali veidotās privātkolekcijas.

Šī kolekcija ir viena no visaptverošākajām Grieķijā - tā sastāv no vairāk kā 80 nozīmīgu Vidusjūras reģiona naivās mākslas pārstāvju radītiem darbiem. Ieskats kolekcijas izlasē ļaus ne tikai gūt priekšstatu par grieķu naivās mākslas īpatnībām, bet arī aizceļot uz pašu Grieķiju, caur mākslas darbiem iepazīstoties ar grieķu tradīcijām, dzīvesveidu un košajām dabas ainavām.

"NOASS" uzņem košākos Grieķijas naivās mākslas darbus

Uz Rīgu atvestajā izstādē būs skatāmi darbi, kurus veidojuši gan mākslas skolās izglītoti meistari gan jaunāki un vecāki mākslinieki. Interesanti, ka daļa no autoriem ir vēlējušies palikt anonīmi, citi slēpušies aiz pseidonīma, bet atsevišķu darbu autori nav zināmi.

"NOASS" uzņem košākos Grieķijas naivās mākslas darbus

Darbos ir atainotas grieķu ikdienas dzīves un lauku ainas, kā arī dažādas tradīcijas - kāzas, svētku ceremonijas, folkloras festivāli. Tas ļaus skatītājiem justies kā lieciniekiem Grieķijas ikdienas un svinību ainām, kas apvieno mitoloģijas tēlus ar ikdienišķo un lepnumu ar vieglu ironiju par grieķu kultūras pagātni un tās ietekmi uz mūsdienu dzīves un ekonomiskās situācijas uztveri. Skatītājiem pavērsies skati ar vēsturiskiem rituāliem un nostalģiskām pilsētas atmiņām, kurās jaucas ceļojošo tirgotāju balsis, grieķu folkloras tēli, cauri laikam neizdzēšamas, idilliskas ainavas vai pilsētas vide – Atēnu, Plakas un Akropoles, Tesālijas, Lesbas salas, Kipras, kā arī Smirnas un Konstantinopoles pulsējošās panorāmas ar līdzīgu vēsturisko, folkloras un estētisko vērtību.

"NOASS" uzņem košākos Grieķijas naivās mākslas darbus

 Izstāde tapusi ar Kristosa un Pollijas Kolliali kolekcijas un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Adrese: Peldošais mākslas centrs "NOASS’’, AB Dambis 2, Rīga, LV - 1048.

Darba laiks: Otrdiena – svētdiena 11.00 – 19.00; Pirmdiena – slēgts.

Ieeja bez maksas.

Sīkāka informācija: www.noass.lv un www.facebook.com/noass.lv.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.





atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Hello there Buy all styles of Ray-Ban Sunglasses only 24.99 dollars with FREE SHIPPING & Returns. If interested, please visit our site: lensoutlet.online To your success, Akilah Kultūras portāls HC.LV

Akilah

payday loans US

Cindi

Hello, I lunched a new site with costum scripts to publish latest news and events on finance, currencies and economy. Please leave your comment about my website. You can find the website in my signature. Thanks.

JefferyMig



ienāktreģistrēties