Modernisma laboratorija: Marta Skulme

Nataļja Sujunšalijeva, LNMM reklāmas un informācijas sektora vadītāja, 29.04.2009., 00:58

Ceturtdien, 2009.gada 7.maijā, plkst. 16:00 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs aicina uz mākslas vēstures pēcpusdienu Modernisma laboratorija: Marta Skulme, kurā visi interesenti varēs tuvāk iepazīties ar mākslinieces dzīvi un radošo darbību.

armatvejaSaistībā ar Martas Liepiņas-Skulmes (1890 – 1962) darbu izstādi Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Baltajā zālē Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs organizē māksliniecei veltītu mākslas vēstures pēcpusdienu Modernisma laboratorija. Pirmā profesionālā latviešu tēlniece Marta Skulme savu māksliniecisko spēku plašākai sabiedrībai pieteica 20.gadsimta 20.gadu sākumā, radot tam laikam ļoti novatoriskus darbus un izstādoties kopā ar citiem jaunajiem māksliniekiem – Rīgas mākslinieku grupas biedriem, kuru vidū bija arī Romans Suta un Aleksandra Beļcova.

Vakara gaitā Martas Liepiņas-Skulmes meita gleznotāja Džemma Skulme dalīsies atmiņās par māti, bet mākslas zinātniece, LNMM B.Bērziņa memoriālās kolekcijas glabātāja un šīs izstādes kuratore Gundega Cēbere palīdzēs priekšstatīt tēlnieces radošo darbību tā laika mākslas kontekstā.

Modernisma laboratorija iecerēta kā diezgan neformāla pēcpusdiena ar sarunām, priekšlasījumiem vai prezentācijām un tām sekojošām diskusijām, kas pulcētu dažādu kultūras jomu studentus un citus mākslas vēstures interesentus. Iecerēts, ka nākotnē tamlīdzīgas tikšanās Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā varētu notikt regulāri, un muzejs tajās ar priekšlasījumiem aicinātu piedalīties dažādas interesantas personības un pētniekus, kas dalītos savās zināšanās par tēmām, kas saistītas ar Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja "varoņiem", viņu radošās darbības jomām un laiku.
Interesentiem nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. Vietu skaits ierobežots!
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
buy viagra online

Nellie

Yhtxxdk craig.farnsworth@ethernovia.com :

Qmmvuqg

MichaelShithienāktreģistrēties