Miniatūra pasaule izstādē "3x4 cm" Kalnciema kvartālā

Luīze Pastore, 28.05.2015., 12:15

30. maijā bērnu festivāla "Dari pats!" ietvaros Kalnciema kvartālā tiks atklāta mākslinieces Kni izstāde bērniem un pieaugušajiem "3x4 cm".

Miniatūra pasaule izstādē "3x4 cm" Kalnciema kvartālāMiniatūrs formāts dažādam pasaules redzējumam – miniatūrs 3x4 cm zilonītis parāda pasaules plašumu un daudzveidību ar un no maza ziloņa/ bērna skatupunkta.

Laikā, kurš kļuvis neticami steidzīgs un ātrs, un brīžiem pat paviršs, nepieciešamība atgādināt sev iedziļināties detaļās kļuvusi vēl svarīgāka. Uz brīdi apstāties un paraudzīties sev apkārt var šķist banāls aicinājums, lai gan patiesībā tā ir cilvēka dabiska nepieciešamība. Izstādes miniatūrie ziloņi ir kā uz brīdi apstādināts laiks, notverts mirklis, kurš iekonservēts 3 x 4 centimetros, parādot tik dažādos pasaules redzējumus, izmantojot vissīkākās detaļas, no kurām daļa saskatāma vien ar lupas palīdzību.

Izstāde tiks atklāta 30. maijā ar Kni radošo darbnīcu "zvēRīga pastkarte": uzzīmē savu pastkarti ar Rīgas zvēriem, parādi, cik tie ir dažādi un neparasti, kāda ir to pilsētas krāsainā dzīve!

Katra no izstādes darbu sērijām attēlo savu skatījumu uz pasauli:

  • Uzzīmē man ziloni - bērnu skatījums uz lietu un dzīvo būtņu uzbūvi, uz detaļu nozīmīgumu un kādas tieši detaļas attēloto padara par to, kas un kāds tas ir;
  • Mākslinieku ziloņu sērija - mēģinājums mazā formā ietilpināt gabaliņu no zināmu mākslinieku slaveniem darbiem, spēlējoties ar saturu, brīžiem deformējot jau tik ierasto ziloņa formu;
  • Mandalu ziloņu sērija - centieni mazā formā satilpināt varenu saturu, sakārtojot sīkās detaļas sarežģītos rakstos un cenšoties attēlot miniatūru pasaules uzbūvi;
  • Ziedu un dabas ziloņu sērija - augu valsts pasaule, miniatūrs botāniskais dārzs, kurā atdzīvojas sīciņi putni, plaukst sīciņi ziedi, kas pateicoties savam patiesi nelielajam izmēram, iemanto varenības sajūtu;
  • Ģeometrijas un optiskās ilūzijas ziloņu sērija - spēle ar krāsām, mānīgais un mainīgais skatījums uz lietām, plakanu plakni attēlojot telpisku.

Saglabātā vienotā forma, taču dažādais saturs, ir kā apliecinājums tam, cik dažādi skatāmies uz it kā vienām un tām pašām lietām un cik ļoti atšķiras saskatītā vai garām palaistā daudzums.

Izstādes uzdevums un aicinājums ir ieraudzīt vairāk, brīdi ilgāk pakavējoties pie katras 3x4 cm miniatūrās pasaules.

Izstāde apskatāma Kalnciema kvartāla Vīnu veikala zālē, sākot no sestdienas, 30. maija, atklājot festivālu bērniem "Dari pats!", līdz 5. jūnijam. Darba laiks no plkst. 10.00 līdz 22.00, izņemot svētdienu.

Kni (Inga Rozenberga) dzimusi un uzaugusi Alūksnē (1984). Meklējot papildus pašrealizēšanās iespējas, pašmācības ceļā sākusi apgūt polimērkeramiku, savukārt ziloņa formas un satura apspēli izvēlējusies īsi pirms ceļojuma uz Indiju (2009), kur miniatūrie darbi kļuvuši par pateicības un piemiņas dāvanām ceļojuma laikā sastaptajiem cilvēkiem.

Laika gaitā, arvien vairāk pievēršot uzmanību sīkajām detaļām un padarot darbus filigrānākus, Kni guvusi starptautisku ievērību polimērkeramikas jomā nozīmīgos blogos (Polymer Clay Daily, Parole de Pâte, The Daily Polymer Arts Blog), kā arī piedalījusies starptautiskos projektos, kur viens no tiem polimērkeramikas mākslinieka un tehniku izstrādātāja Dan Cormier vadītais projekts "The Broken Internet Project" (prezentēts Starptautiskajā Polimērkeramiķu asociācijas konferencē EuroSynergy Maltā).

Kni darbi top regulāri un apskatāmi mājas lapā www.knivirtuve.lv, kā arī Flickr portfolio - www.flickr.com/photos/kniiknii.

Es dzīvoju dubultu dzīvi. Ja darba dienās esmu Inga, kas strādā birojā, tad pēc pusē sešiem un brīvdienās kļūstu par Kni - par mazliet burvi, kurai ļoti garšo dzīvot.

Ieeja – brīva. Pasākumu norises vieta – Rīga, Kalnciema iela 35.

Sekojiet aktuālajai informācijai: www.kalnciemaiela.lv.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Hello there Buy all styles of Ray-Ban Sunglasses only 24.99 dollars with FREE SHIPPING & Returns. If interested, please visit our site: lensoutlet.online To your success, Akilah Kultūras portāls HC.LV

Akilah

payday loans US

Cindi

Hello, I lunched a new site with costum scripts to publish latest news and events on finance, currencies and economy. Please leave your comment about my website. You can find the website in my signature. Thanks.

JefferyMigienāktreģistrēties