Gleznotāja Elizabete Melbārzde apstādina laiku

Agnese Džigune , 22.10.2009., 21:26

Piektdien, 23.oktobrī, pulksten 16 Liepājā, viesnīcas "Promenade Hotel" mākslas galerijā "Promenade" atklās Elizabetes Melbārzdes gleznoto balerīnu izstādi "Apstādināt laiku".

Apstādināt laikuMāksliniece Elizabete Melbārzde ar personālizstādi Liepājā viesosies pirmo reizi. "Visas mazas meitenes zīmē princeses un balerīnas. Es, ieguvusi profesionālu mākslinieces izglītību, turpinu to darīt tālāk. Visas savas domas, sajūtas, sapņus, skumjas, prieku, mīlestību es transformēju balerīnu tēlos. Balerīnas patiesībā ir gandrīz eņģeļi, tikai spārnu vietā viņām ir tutu," saka Elizabete, ar balerīnu izstādi sagaidot LNO baleta viesizrādes Liepājā.

Mākslinieces darbos baleta pasaule un tās karalienes balerīnas attēlotas dažādās kompozīcijās, izmantojot stilizācijas un kustības, kas robežojas ar lidojumu. Gleznās, gluži kā ikonās, izmantots zelta fons, kas pie katrām gaismas izmaiņām liek skatīt gleznu citādi, savukārt figūru stilizācijā redzama gotikas un jūgendstila ietekme.

Apstādināt laiku"Viņas arī simbolizē sievietes dvēseli – trauslu un graciozu," par savām balerīnām teic māksliniece. "Mūsdienu māksla vairās skaistuma, cenšas skatītāju šokēt un pārsteigt, bet kādēļ? Es gribu iepriecināt! Gadsimtiem ilgi mākslā ir valdījis skaistums – subjektīvais un objektīvais skaistums, absolūtais un relatīvais skaistums. Tā arī es pieturos pie principa – jo skaistāk, jo labāk! Es gleznoju sapņus, balerīnas kā eņģeļus, mūziku un deju, un ceru, ka tas būs iepriecinājums skatītāja dvēselei. Šajā izstādē vēlos parādīt, ka apstādināt deju, sastindzināt kustību vienā mirklī tas ir kā apstādināt laiku, kā pieaugot saglabāt bērnības optimistisko skatījumu uz visām lietām."

Izstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieci Elizabeti Melbārzdi notiks š. g. 23.oktobrī, pulksten 16, mākslas galerijā "Promenāde", Vecā ostmalā 40, Liepājā. Izstāde būs skatāma līdz š.g. 26.novembrim.


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
Strike (krista-s89@inbox.lv), 23.10.2009. 22:02:57 (ip:80.232.183.195)
Komentāra reitings: 0

Apburošas gleznas! Izcils gleznotājas E. Melbārzes sniegums.

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Plgutgj leanne@aspiretoo.ca :

Hkwlqkg

hctz hydrochlorothiazide

Esmeralda

Ryaxrmm tandreemedley@gmail.com :

Acjptlrienāktreģistrēties