Mākslu tautai!

koko, 19.12.2008., 12:50

18.decembrī Latvijas Mākslas Akadēmijā tika atklāta kārtējā studentu izstāde-gadatirgus, kurā ikviens interesents var izstādītos mākslas darbus ne vien apskatīt, bet arī iegādāties.

Jau sesto gadu iedzīvotājiem ir iespēja piedalīties šāda veida pasākumā, turklāt daļa iegūto līdzekļu tiks ziedota unikālo jūgendstila fresku restaurācijai LMA aulā. Šogad izstādē piedalās vairāk nekā 300 studenti, un izstādē ir aplūkojami darbi no vizuālās komunikācijas nodaļas, vides mākslas, funkcionālā dizaina, keramikas, tekstilmākslas, stikla, tēlniecības, modes mākslas, restaurācijas, scenogrāfijas, mākslas vēstures, mākslas zinātnes, metāla dizaina, glezniecības, un grafikas nodaļām. Tā ka aplami būtu domāt, ka darbi šajā izstādē aprobežojas tikai ar gleznām.

Ieejot izstāžu zālē, kur čum un mudž no mākslaskāriem cilvēkiem, un kādu brīdi atrodoties tajā, rodas sajūta, ka esmu nonākusi t.s. flee market vai kādos bēniņos, kuros pēc mājas saimnieka nāves tiek izpārdoti visi sakrātie mākslas priekšmeti. Salīdzinoši lielajā izstādes telpā knapi var visus darbus izlikt, pat stutējot planšetes kopā vai liekot zīmējumu kaudzi uz galda, karinot lielformāta darbus gluži vai 2.stāvā. Gleznojumi kā kaimiņi komunālajos dzīvokļos draudzīgi karājas blakus atvelētajos kvadrātmetros, un domāju acis pamielot te varēs ikviena mākslas žanra un stila cienītājs. Runājot par izstādīto darbu cenām, tad interesenti bieži pārmet, ka tās ir nesamērīgi augstas, un parasti mirstīgie nevar atļauties iegādāties kāroto, kur nu vēl ekonomiski nedrošā laikā!

Jāsaka, ka šādi domājošiem jāatceras, ka, pirmkārt, tas ir autora mākslas darbs, studēt mākslu nav lēts prieks, izejmateriāli arī diez ko lēti nav, un beidzot, iespējams ar laiku, kad mākslinieks kļūs traki slavens, jūs varēsiet lepoties, ka jūsu kolekcijā ir pazīstama mākslinieka darbs! Un ziniet, Rozentāla skicītes tagad izstādēs pārdod par bargām naudām.

Pēc maniem novērojumiem, pārsvarā jaunieši vēlējās iegādāties rotaslietas (kādu auskaru pāri var iegādāties no 5 līdz 10 Ls), bet vecāka gājuma cilvēki bija ieinteresēti keramikas izstrādājumos. Izstādē varēja manīt arī daudzus solīti tērptus, vidēja vecuma kungus, kas ar profesionāļa skatienu novērtēja gleznojumus un iespējams galvā veica aprēķinus un domāja, kāda vērtība darbiem būtu starptautiskās mākslas izsolēs. Tās jau tikai iedomas. Domājams, ka lielākā daļa atrada izstādē sirsnīgas un mākslinieciski vērtīgas dāvanas gaidāmajos svētkos. Kamēr tās ir, jo līdz 30.decembrim diez vai izstādē-pārdošanā daudz kas paliks...

ЯRmarka turpināsies līdz 30. decembrim, Kalpaka bulvārī 13, Rīgā, LMA aulā 2. stāvā. Izstāde atvērta no plkst. 11:00 līdz 20:00.

24.decembrī no 11:00 līdz 15:00.

25. un 26. decembrī brīvdienas.

Ieeja bezmaksas!

Bildes no izstādes atklāšanas dienas var aplūkot sadaļā www.hc.lv/bildes/kultura/2008.12.18-1/.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Nrlculx qbo@smythecpa.com :

Ucfgnzg

tadalafil blood pressure

Collin

MichaelShithienāktreģistrēties