XX gs. Amerikāņu mākslinieku darbi no ASV vēstnieka rezidences

Liena Galēja, Ārzemju mākslas muzeja reklāmas speciāliste , 11.11.2008., 22:06

Izstādē Ārzemju mākslas muzejā apmeklētāji varēs iepazīties ar 14 darbiem, ko radījuši izcilākie XX gadsimta amerikāņu mākslinieki.

RoerichIzstādes atklāšana: 2008.gada 12.novembrī pl.17.00

Kolekcija veidota ASV Valsts departamenta programmas "Māksla vēstniecībās" ietvaros. Izstādē Ārzemju mākslas muzejā apmeklētāji varēs iepazīties ar 14 darbiem, ko radījuši izcilākie XX gadsimta amerikāņu mākslinieki.

Starp tiem minami Ādolfs Gotlībs un Roberts Mazervels, pamatlicēji amerikāņu abstraktā ekspresionisma virzienam, kas izveidojās Ņujorkā drīz pēc otrā pasaules kara.

Piecdesmitajos gados abstraktais ekspresionisms ietekmēja minimālisma un popārta rašanos – šos mākslas virzienus izstādē pārstāv Franks Stella, Roberts Indiāna, Rojs Lihtenšteins, Roberts Raušenbergs, Edvards Raša un Endijs Vorhols. Savukārt Donalds Saltans ir mūsdienu mākslinieks, kura darbos ir būtiska popārta ietekme.

Kristofers Makoss ir fotogrāfs, kas sešdesmitajos gados sadarbojās ar Endiju Vorholu. Vēlāk Makoss mācījās Parīzē pie leģendārā fotogrāfa Mena Reja. Visbeidzot, Džīns Deiviss sešdesmitajos gados bija viens no ietekmīgākajiem dalībniekiem abstrakcionisma gleznotāju grupējumā Washington Color School.

13.novembris, 2008 – 4.janvāris, 2009
Ārzemju mākslas muzejā, Pils laukumā 3, Rīgā

Muzejs atvērts: 11.00 – 17.00, izņemot pirmdienas. Piektdienās vasaras sezonā: 13.00 – 19.00

 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
hctz hydrochlorothiazide

Esmeralda

Ryaxrmm tandreemedley@gmail.com :

Acjptlr

Jvgghut tandreemedley@gmail.com :

Jhzdjvmienāktreģistrēties