Mākslas projekts "Ieskaties acīs BRĪVĪBAI!"

Līva Raita, 09.11.2015., 17:13

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA), Valsts kancelejas un Borisa un Ināras Teterevu fonda sadarbībā par godu Latvijas proklamēšanas dienai un Brīvības pieminekļa 80. gadadienai tapis mākslas projekts "Ieskaties acīs BRĪVĪBAI".

Mākslas projekts "Ieskaties acīs BRĪVĪBAI!"2015. gada 10. novembrī plkst. 11.30 pie Ministru kabineta ēkas (Brīvības bulvāris 36, Rīga) tiks atklāta mākslas projektā tapušo darbu – lielformāta fotogrāfiju, izstāde. Izstāde būs aplūkojama līdz 18. novembrim.

2015. gadā aprit 80 gadu kopš Brīvības pieminekļa atklāšanas (tēlnieks – Kārlis Zāle, arhitekts – Ernests Štālbers). Godinot šo īpašo notikumu, Mākslas akadēmijas studenti, mācībspēki un Valsts kanceleja īsteno projektu "Ieskaties acīs BRĪVĪBAI".

Iecere - radīt pašbildes ar Latvijas valstiskuma, tautas vienotības, neatkarības, brīvības un nacionālās mākslas simbolu, kļuvusi par plašāku projektu, kurā mākslinieki šķietami rotaļīgā formā iemūžina to, ar ko lepojas, – brīvību, savu piederību Latvijai, tās kultūrai un mākslai. Idejas autori ir Mākslas akadēmijas prof. Aigars Bikše, rektors prof. Aleksejs Naumovs un prorektors prof. Kristaps Zariņš. Mākslas projektā piedalās un kopā ar mācībspēkiem Alekseju Naumovu un Aigaru Bikši mākslas projektu īsteno Vizuālās komunikācijas apakšnozares studentes Rūta Freimane un Lidija Zaneripa.

Pašbildes tapušas 40 metru augstumā. Lai arī tik lielā augstumā ir vējains, tas netraucēja radīt izstādē apskatāmos darbus, kā arī Aleksejam Naumovam un Aigaram Bikšem, ieskatoties BRĪVĪBAS acīs, radīt jaunas skices. Mākslinieki uzsver, ka pirmo reizi Latvijas fotomākslas vēsturē Brīvības piemineklis fotografēts šādā rakursā. Lielformāta fotogrāfijas no 10. novembra līdz 18. novembrim būs aplūkojamas izstādē pie Ministru kabineta ēkas, Brīvības bulvārī 36, Rīgā.

Projektu "Ieskaties Brīvībai acīs!" Latvijas Mākslas akadēmija un Valsts kanceleja organizē sadarbībā ar Borisa un Ināras Teterevu fondu. Labākajiem jaunajiem māksliniekiem, kas konkursa kārtībā atlasīti dalībai šajā projektā, fonds sniegs materiālo atbalstu, tādējādi nodrošinot iespēju iegādāties gleznošanas materiālus un darba piederumus viņu turpmākajām studiju un radošajām gaitām.

Mākslas akadēmija ir gandarīta par sadarbību ar Valsts kanceleju un Borisa un Ināras Teterevu fondu. Īpašs paldies Komunikācijas departamenta konsultantei, mākslas projekta norišu koordinatorei Maijai Lācei!

Pasākuma programma:

  • Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas apsveikums;
  • Valsts kancelejas direktora Mārtiņa Krieviņa uzruna;
  • Rīgas pieminekļu aģentūras direktora Gunta Gailīša uzruna;
  • Latvijas Mākslas akadēmijas rektora Alekseja Naumova vēstījums;
  • Dziesmu konkursa "Skani Latvijai!" uzvarētāju apbalvošana;
  • Izstādes atklāšana.

 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Jrivsih linda.reddick@ethernovia.com :

Qwfhpqy

Xukycna linda.reddick@ethernovia.com :

Vmvobvr

Doilsyx linda.reddick@ethernovia.com :

Vytrffzienāktreģistrēties