Amosa Andersona mākslas muzejā piedalās Katrīna Neiburga

Elīna Hermansone, Laikmetīgās mākslas centra projektu koordinatore , 29.09.2008., 19:46

3. oktobrī Amosa Andersona mākslas muzejā, Helsinkos, Somijā, atklās prestižās Ars Fennica balvas vizuālajā mākslā 2008. gada kandidātu darbu skati, kurā piedalās arī latviešu māksliniece Katrīna Neiburga.

Katrīna Neiburga (1978) - viena no redzamākajām savas paaudzes latviešu māksliniecēm, kas pēdējos gados ieguvusi plašu starptautisku atzinību, gada sākumā tika izvirzīta kā kandidāte Ars Fennica mākslas balvai. Tā ir lielākā Ziemeļvalstu mākslas balva, ko 1990. gadā nodibināja somu mecenāti Henna un Perti Nīneiburga_satiksmemisto, un to piešķir vienam māksliniekam par augsta līmeņa un oriģinālu radošo darbību.

Iekļūšana vien šīs balvas kandidātu sarakstā tiek uzskatīta par vērā ņemamu atzinību. Ars Fennica laureāts balvā saņem naudas prēmiju, darbu kataloga izdošanu, kā arī trīs izstāžu sēriju Somijas muzejos.

Jāatgādina, ka 1994. gadā Ars Fennica balvu saņēma tēlnieks Oļegs Tillbergs, un tas bija lielākais līdz tam piedzīvotais Latvijas laikmetīgās mākslas sasniegums starptautiskajā vidē.

K. Neiburga izstādē piedalās kopā ar pārējiem četriem balvas kandidātiem – igauņu mākslinieku Marku Raidperi (1975) un Somijas pārstāvjiem Mariju Dunkeru (1963), Tea Mekipā (1973) un Sepo Renvalu (1963).

Ars Fennica laureāts tiks nosaukts nākamā gada februārī, laikā, kad kandidātu darbu izstāde norisināsies laikmetīgās mākslas muzejā KUMU, Tallinā. Savukārt Ars Fennica 2008 Helsinkos būs atvērta līdz 16. novembrim, un tās laikā – līdz 9. novembrim – arī apmeklētājiem ir dota iespēja balsot par savu iemīļotāko mākslinieku.

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
buy viagra online

Nellie

Yhtxxdk craig.farnsworth@ethernovia.com :

Qmmvuqg

MichaelShithienāktreģistrēties