Māksla ceļo čemodānos

Veronika Lokotko , 11.12.2008., 10:10

12. decembrī plkst. 14:00 Rīgā pie Laimas pulksteņa parādīsies fotoizstāde "Eu! Es dodos" performances veidā, kas dosies pie skatītājiem.

Es dodos13. decembrī plkst. 13: 00 tā pārvietosies vilcienā Rīga – Daugavpils. Tās pašas dienas vakarā plkst. 19:00 tā tiks atklāta mākslas dārzā "Gliemezis" Daugavpilī.

Kristīnes Klodānes fotoizstāde "Eu! Es dodos" veidota radot tai iespēju pārvietoties – doties. Tas panākts izmantojot netradicionālu eksponēšanas veidu, proti, retro stila čemodānus. Rīgā fotoizstādi pārvietos jaunieši – tūristi, kas nesīs čemodānus. Maršruts sāksies pie Laimas pulksteņa, tālāk dodoties uz Līvu laukumu, 13. janvāra ielas pieturu, Rīgas Centrālo staciju. Noslēgums plkst. 16:00 kafejnīcā "Ļeņingrad".

Nākamajā dienā fotoizstāde būs apskatāma vilcienā Rīga- Daugavpils, kas atiet plkst. 13:00. Arī te pasažierus gaida savdabīga izklaide. Savukārt, vakarā plkst. 19:00 tā apmetīsies mākslas dārzā "Gliemezis", Daugavpilī.

Fotogrāfiju autore ir 21 gadu jauna daugavpiliete Kristīne Klodāne, kurai dzīves meklēšanas ceļš aizsākās Rīgā kopš 2003.gada– lielajā galvaspilsētā, kur jaunajai studentei nav neviena rada, un viss, kas viņai pieder, ir kamera, viņas jauniegūtie draugi un emocionālās saites, ko viņa vienmēr meklē fotogrāfijās.

Ar savām fotogrāfijām meitene dodas pie skatītājiem un atklāj foto stāstus par cilvēku sajūtām, dodoties ceļā prom no mājām darba meklējumos, uzsākot studijas vai vienkārši atklājot sev pasauli. Autore vēlas atklāt savu redzējumu uz ceļošanas un pārvietošanās procesu un vienlaikus pievērst arī plašākas sabiedrības uzmanību šai mūsdienās tik aktuālajai parādībai, kas pirmkārt attiecas uz jauniešu auditoriju, taču diezgan bieži ir sastopama arī pieaugušo un vecāka gada gājuma cilvēku vidū. Taču – kā tas ietekmē cilvēka emocionālo apziņu, iekšējo pasauli un pasaules skatījumu. Tie ir jautājumi vai, pareizāk, detaļas, kuras autore cenšas dokumentēt savos darbos.

Šī fotoizstāde, ceļojot pa Rīgu un tad uz Daugavpili, atspoguļo uzkrāto sajūtu un iespaidu nogādāšanu mājās, apceri par tām, lai vēlāk ar jaunu sparu pateiktu dzimtajai pilsētai: "Eu! Es dodos". Un doties pretī jaunu cilvēku iepazīšanām.

Kristīnes Klodānes fotoizstādes - performances "Eu! Es dodos." atbalstītāji:
Daugavpils pilsētas dome, a/s "Pasažieru vilciens", mākslas dārzs "Gliemezis", avīze "Latgales Laiks"


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Uwugbin kellydennis@ivieconsultingfirm.com :

Hyepnzf

Fgifvoj peterdennis@ivieconsultingfirm.com :

Lgvzqyl

Fjkkcac kellydennis@ivieconsultingfirm.com :

Bhkffztienāktreģistrēties