LMA absolventu diplomdarbu izstāde

Anna Audere, 07.10.2010., 12:53

No 9. oktobra līdz 7. novembrim Rīgas pilsētas izstāžu zālē "Rīgas Mākslas telpa" būs apskatāma jau otrā Latvijas Mākslas akadēmijas absolventu diplomdarbu izstāde "Krāsa. Līnija. Forma.", kuras moto ir "Purvīša jaunā gara elpa Rīgas telpā!".

 Rīgas mākslas telpā atklās Latvijas Mākslas akadēmijas absolventu diplomdarbu izstādi
"Krāsa. Līnija. Forma."

ielugums

Izstāde piedāvā Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura un maģistra programmu Vizuālās mākslas, vizuāli plastiskās mākslas un audio-vizuālo mediju mākslas nodaļu absolventu diplomdarbus vienā kopīgā izstādē ar moto "Purvīša jaunā gara elpa Rīgas telpā!". Tā paredzēta kā interaktīvs process, kas piedāvā domāšanas, spriešanas un zināšanu apmaiņas procesu, tomēr nepiedāvā vienu patiesību. Māksla ir un vienmēr ir bijusi šī apbrīnojami aktīvā, radošā un nepiekāpīgā domāšana.

Krāsa, līnija un forma ir tās pamata kategorijas, ar kurām strādā katrs mākslinieks. Līnijas daudzveidīgās variācijas un nebeidzamais vilciens piešķir darbiem dzīvību, krāsa, savā neizsmeļamajā daudzveidībā sniedz tiem neatkārtojamu raksturu, bet forma rada pilnības klātesamību. Šie trīs izteiksmes līdzekļi visiem mākslas veidiem ir svarīgi, bet katrs no tiem īpaši raksturo glezniecības, tēlniecības un grafikas nodaļas.

Studenti aicina mūs skatīties, ieraudzīt, domāt un dalīties iespaidos par paveikto un sasniegto pēdējos gados, kas ir bijis pietiekami ilgs laiks, lai mākslas studenti iegūtu savu mākslas grādu un ceļazīmi uz patstāvīgi radošo attīstību. Izstādē būs redzami sabiedrībā jau labi pazīstamo jauno mākslinieku darbi - Ata Jākobsona, Kates Krolles, Ievas Veitas, Zanes Balodes, Alises Mediņas, Ievas Bondares un daudzu citu.

8.oktobrī plkst. 17:00 izstādes atklāšanas laikā Rīgas Mākslas telpā skatītāji tiks iepazīstināti ar Aritas Varžinskas un Arta Štamgūta diplomdarbu kolekcijām, kuras būs iekļautas izstādes atklāšanas vidē, kā noskaņa, kas dzīvo un atrodas starp mums, jo mode ir tuvāk nekā mēs domājam!

Nedēļas nogalēs interesentiem tiks piedāvātas tematiskas radošās darbnīcas, kuru laikā būs iespējams gan piedalīties mākslas radīšanas procesā, gan to vērot no malas. Gleznošana, zīmēšana un iespēja veidot un radīt animāciju, ir izstādes programmas praktiskā daļa, tostarp būs iespēja gan tikties ar jaunajiem māksliniekiem, gan iepazīties ar Latvijas Mākslas akadēmijas studiju procesu un radošo darbību, kā arī piedalīties diskusijā par klasiskajiem medijiem laikmetīgajā mākslā.

Purvīša jaunais gars ir Latvijas Mākslas akadēmijas 90.gadu ilgo tradīciju iemiesotājs un mantotājs, kas, labi pārzinot pamatu – kompozicionālo, krāsu, līniju, formas un gaismēnu anatomiju, gan arī garīgo rosību, ko akadēmijas pirmsākumos jau iedvesis tās rektors un Latvijas mākslas klasiķis Vilhelms Purvītis, iet savu individuālo ceļu jauna gadsimta, jaunu idejisko lielumu un individuālo pārdzīvojumu kontekstā. Latvijas Mākslas akadēmija ir bijusi un ir sapņiem piesātināta, trakulīgām idejām pārpildīta, gan šaubu un baiļu piepildīta vieta. Jaunā gara elpa ir vienmēr plūdusi pa akadēmijas gaiteņiem un darbnīcām, tā jūtama arī jauno mākslinieku darbos.

Izstādes AktivitāšU Programma:
(Radošajām darbnīcām pieteikties var www.lma.lv, aizpildot pieteikuma anketu un nosūtot to uz e-pasta adresi: ramonabusha@inbox.lv. Vietu skaits radošajās darbnīcās ir limitēts.)

Svētdiena, 10. Oktobris
Lma Grafikas apkšnozares studentu radošā darbnīca

Sestdiena, 16. Oktobris
Prezentācija par Latvijas Mākslas akadēmiju

Svētdiena, 17. Oktobris
Lma Tēlniecības apkšnozares studentu radošā darbnīca

Sestdiena, 23. Oktobris
Lma Glezniecības apkšnozares studentu radošā darbnīca

Svētdiena, 24. Oktobris
Lma Glezniecības apkšnozares studentu radošā darbnīca

Sestdiena, 30. Oktobris
Lma Keramikas apakšnozares studentu radošā darbnīca

Svētdiena, 31. Oktobris
Diskusijas: "Mākslinieks Latvijā"

Sestdiena, 6. Novembris
Lma Vizuālās komunikācijas apakšnozares studentu radošā darbnīca

Svētdiena, 7. Novembris
Lma Tekstilmākslas apakšnozares studentu radošā darbnīca


Izstādes kuratore:
Lma Ārlietu un izstāžu daļas vadītāja doc. Elīna Ģibiete
Koncepcijas un teksta autores, izstādes koordinatores:
Lma Mākslas zinātnes Maģistrantūras 2.kursa studentes Ramona Buša un Andra Silapētere
Izstādes "Krāsa. Līnija. Forma." idejas autors:
Lma Vizuālās mākslas nodaļas vadītājs prof. Ivars Heinrihsons
Izstādes vizuālā tēla māksliniece:
Lma Vizuālās komunikācijas Maģistrantūras 1.kursa studente Lizete Murovska
Izstādes scenogrāfijas autors:
Lma doc. Andris Vītoliņš

Izstāžu zāle "Rīgas Mākslas telpa" ir atvērta katru dienu no 11:00 – 18:00.
Izņemot:
22.10.2010. - izstāde slēgta
23.10.2010. - 11:00 – 16:00
27.10.2010. - 11:00 – 17:00 
 
Papildu informācija:
Anna Audere
"Rīgas mākslas telpa"
Projektu vadītāja
Tālr.: +371 67181328; +371 27800951
E-pasts: artspace@riga.lv
www.artspace.riga.lv


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
chloroquine phosphate

Lashonda

Rvebleb craig.farnsworth@ethernovia.com :

Mksfmhi

buy viagra online

Nellieienāktreģistrēties