Lietu kārtība. Andris Eglītis. Glezniecība

Diāna Barčevska, 22.04.2009., 20:36

2009.gada 23.aprīlī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles Arsenāls Radošajā darbnīcā (II stāvā, Torņa ielā 1, Vecrīgā) vērs durvis Andra Eglīša personālizstāde Lietu kārtība.
10.maijā plkst. 15:00 mākslas zinātniece Diāna Barčevska aicina visus interesentus uz Svētdienas sarunu muzejā ar izstādes autoru.
Ekspozīcija būs skatāma līdz 31.maijam.

eglitisJaunā mākslinieka Andra Eglīša (dz. 1981) personālizstādi Lietu kārtība veido divas neatkarīgas daļas. Viena no tām ir telpiski tēlniecisks veidojums ar nosaukumu "Luxury replica ("… un augstākās priedes pēc lauzuma...")". Otra ir gleznu cikls "Lietu kārtība", kas būvējas no daudziem neliela izmēra sadzīvisku fragmentu gleznojumiem, katram darbojoties par sevi un vienlaikus veidojot vienu kopīgu tēlu.
Andris Eglītis ir viens no veiksmīgākajiem jaunās paaudzes gleznotājiem, vizuālās mākslas izstādes Rudens 2007 laureāts, kas par personālizstādi 2008.gadā Zem debess juma tika izvirzīts nozīmīgai Purvīša balvai laikmetīgajā vizuālajā mākslā un bija astoņu mākslinieku vidū, kas pretendēja to saņemt.
Kaut arī Andris Eglītis izmanto klasiskus izteiksmes paņēmienus, viņa glezniecībai piemīt laikmetīgajai mākslai raksturīgā konceptualitāte, kas vizualizē iespējamo jaunas realitātes vīziju un mūsdienu cilvēka dzīves izjūtu.
"Atšķirībā no vispārpieņemtajām tendencēm attēlu kultūrā šodien, Andris Eglītis neaizraujas ar savu izpausmju spektra dažādošanu. Tūlītējs efekts un sakāpināta intensitāte palīdz radīt "apskaidrības mirkļus ikdienišķās detaļās", kā to definējis pats mākslinieks," – gleznotāja jaunradi raksturo zviedru izcelsmes kuratore un kritiķe Marija Linda.
Pats autors komentē savu jauno projektu šādi: "... gadījās lasīt Sv. Augustīna "Atzīšanās", kur sastaptā frāze "Tu esi noteicis, un tā tas ir, ka katra nesakārtota dvēsele ir pati sev sods" šķita lieliski piemērota, lai kļūtu par izstādes moto, jo mani darbi pamatā ir meklējumi kā veiksmīgāk sadzīvot ar sevi un pasauli.".

Daži biogrāfiski dati par māksliniekueglitis
2005.gadā beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļas maģistrantūru, papildinājies Mančesteras Metropolitan University Tēlotājas mākslas nodaļā un I.E.Repina Sanktpēterburgas Valsts mākslas institūtā.
Nozīmīgākās personālizstādes:
2008 – "Lietu kārtība. Volume 1" projekta "Art For Love" ietvaros (VEF teritorija), "Zem debess juma" (Andrejostas Korpusu cehs; Rīga, Latvija).
2006 – "Septiņas saldas ainavas" (galerija Art Garden; Rīga, Latvija).
2005 – "Gleznas Nr. 18; 19; 20 (Bīta Sreuli darbu studijas)" (galerija Daugava; Rīga, Latvija).
Nozīmīgākās grupu izstādes:
2009 – "Space Oddity" (Europe XXL programme, Maison Folie Wazemmes; Lille, Francija);
– Purvīša balvas izstāde (LNMM izstāžu zāle Arsenāls; Rīga, Latvija);
– "Eclaire" (galerija Crous art; Parīze, Francija).
2008 – "Nesteidzies" (Rīga), "Vāverīte" (Kuldīga), "Zīmētājs" (galerija Daugava; Rīga, Latvija).
2007 – "Candy Bomber. Jaunie Latvijas glezniecībā" (LNMM izstāžu zāle Arsenāls; Rīga, Latvija).
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
chloroquine phosphate

Lashonda

Rvebleb craig.farnsworth@ethernovia.com :

Mksfmhi

buy viagra online

Nellieienāktreģistrēties