Rīgas tautas lietišķās mākslas studiju darbu izstāde "Baltā"

Annija Senakola, Rīgas domes Kultūras departamenta preses sekretāre , 02.12.2008., 20:16

Līdz nākama gada 18. janvārim Rīgā, Sv. Pētera baznīcā, iespējams apskatīt Rīgas tautas lietišķās mākslas studiju darbu izstādi "Baltā".

Ekspozīciju veido pinumi, rotas, keramikas un ādas izstrādājumi, audumi un rokdarbi, metālkalumi un kokgriezumi, kopumā 720 darinājumi, ko radījuši 300 tautas lietišķās mākslas studiju dalībnieki un tautas daiļamata meistari.

"Iespējas iepazīstināt interesentus ar saviem darinājumiem daiļamatniekiem ir svētki, kas rada gandarījumu un pārliecību, ka arī mūsdienās ir nepieciešamas un saglabājamas šīs senās amatu prasmes, " stāsta Rīgas domes Kultūras departamenta Iestāžu un amatierkolektīvu nodaļas vadītāja Ilona Vanadziņa. Izstādes nosaukums ir zīmīgs un simbolisks, jo baltā krāsa latviešu folklorā saistās ar visu skaisto un tīro, tikumiski vērtīgo un pat svēto, tā ir gara skaidrības krāsa.

Izstādi Sv. Pētera baznīcā, Skārņu ielā 19, ir iespējams apskatīt no otrdienas līdz sestdienai no plkst. 10.00 līdz plkst. 17.00, svētdienās no plkst. 12.00 līdz 17.00. Ieejas maksa izstādes apskatei - Ls 0,50, pensionāriem - bezmaksas.

Izstādi rīko Rīgas domes Kultūras departaments sadarbībā ar Sv. Pētera baznīcas pārvaldi. Ar Rīgas domes Kultūras departamenta atbalstu Rīgā darbojas 32 tautas lietišķās mākslas studijas septiņās lietišķās mākslas nozarēs: tekstila, keramikas, pinumu, rokdarbu, kokapstrādes, ādas mākslinieciskās apdares, metālkalumu un rotu darināšanā.

Studijās apvienojušies tautas lietišķās mākslas interesenti un lietišķās mākslas meistari – visdažādāko vecumu un profesiju pārstāvji, kurus vieno vēlēšanās izkopt un nodot tālāk nākamajām paaudzēm gadu simtos veidotās latviešu tautas daiļamata tradīcijas. Katru gadu notiek studiju izstādes Rīgā, tautas lietišķās mākslas gadatirgi, kā arī darbi tiek eksponēti izstādēs Latvijā un ārzemēs.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
buy viagra online

Nellie

Yhtxxdk craig.farnsworth@ethernovia.com :

Qmmvuqg

MichaelShithienāktreģistrēties