Liepājā atklāj Ingūnas Skujas un Melisas Breidenas keramikas darbu izstādi

Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola, 20.04.2015., 13:37

20. aprīlī pulksten 17.00 Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas zālē, Alejas ielā 18 (pagalmā) tiks atklāta starptautiski atzīto keramiķu - Ingūnas Skujas un Melisas Breidenas personālizstāde "Aci pret aci".

Izstāde būs skatāma līdz 15. maijam, kad Liepājā ieradīsies arī pašas mākslinieces, lai pasākuma "Zelta griezums" konferencē uzstātos ar lekciju "SkujaBraden: pagātne, tagadne, nākotne''.

"Aci pret aci"

Ilgus gadus Ingūna Skuja un Melisa Breidena savu daiļradi kopa ASV, kur izpildīja grandiozus pasūtījuma darbus un rīkoja izstādes galerijās Ņujorkā, Čikāgā, Losandželosā. Viņu radošie eksperimenti ieguva plašu starptautisku atzinību un tika publicēti četrpadsmit Amerikas keramikas grāmatās. Muzeji, galerijas un porcelāna entuziasti iepērk zīmola "SkujaBraden" darbus savām kolekcijām. Nu jau vairākus gadus mākslinieces dzīvo un strādā Latvijā, bet zīmola "SkujaBraden" darbi atrodas gan valsts, gan privātajās mākslas kolekcijās Austrālijā, Kanādā, Horvātijā, Dānijā, Dominikānas Republikā, Anglijā, Igaunijā, Francijā, Vācijā, Ungārijā, Itālijā, Korejā, Latvijā, Lietuvā, Nīderlandē, Norvēģijā, Zviedrijā, Šveicē, Krievijā un ASV. Mākslinieces turpina piedalīties starptautiskās izstādēs un pārdot savus darbus dažādās pasaules valstīs.

"Aci pret aci"

Visi mākslas darbi top Sērenē, kur abu mākslinieču lauku mājās iekārtota darbnīca. Mākslinieces strādā tandēmā, nedalot darbus. "Strādājot ar porcelānu, tā ir gluži kā narkotiska viela. Tu to paņem un nevari vairs atlaist, un gribas kaut ko darīt ar to. Protams, reizēm piezogas arī slinkums. Nav jau tā, ka mēs visu laiku strādājam. Mēs ļoti labi dzīvojam savos laukos. Bieži vien nevar saprast, kad ir atpūta un kad darbs. No rīta pieceļamies, izejam dārzā un paravējam. Galvenais pavasarī visu salikt zemē un tad skatīties, kas no tā izaugs", kādā intervijā atklāj mākslinieces.

Ingūna Skuja un Melisa Breidena

Zīmola "SkujaBraden" mākslu raksturo sociāli un politiski mūsdienīgas tēmas. Mākslas kritiķi raksta, ka tēmas dažbrīd pat ir griezīgi asas un nežēlīgas, demonstrējot nepievilcīgo dzīves realitāti absolūti negaidītā pavērsienā. Pavirši skatoties, virtuozais gleznojums uz baltās porcelāna virsmas vedina domāt par romantiku, trauslumu un izsmalcinātu austrumniecisku šarmu, taču, pavērojot ilgāk, atklājas tēlu un sižeta deformācijas, zemteksti, pārsteidzošas līdzības un asociācijas, kas ikdienā pat neienāk prātā.

Liepājniekiem būs iespēja tikties ar māksliniecēm 15. maijā, kad Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas zālē notiks konference "Nākotnes profesijas".

Pasākums "Zelta griezums" tika iedibināts ar mērķi runāt par radošo izcilību, par tiekšanos pēc ideālā, proporcionālā, skaistā.

Ar visu pasākuma "Zelta griezums" programmu iespējams iepazīties Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas mājas lapā www.ldmv.edu.lv un pasākuma sociālajā profilā www.facebook.com/zeltagriezums.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
generic cialis tadalafil

Wendell

Ocwxkrf jameskuang0624@hotmail.com :

Weardht

Pyaziwz tammykudla@sbcglobal.net :

Kfpjuttienāktreģistrēties