Aicina apmeklēt ekskursijas gida pavadībā izstādē Lielie mazie dziesmu svētki

Maija Treile , 16.06.2010., 12:17

Izstāde Lielie mazie dziesmu svētki veltīta Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku piecdesmitgadei, izsekojot svētku priekšvēsturei, tapšanai un attīstībai.

Ekskursijās muzeja speciālisti pievērsīs interesentu vērību neparastākajām izstādes detaļām, stāstīs par negaidītiem atklājumiem dziesmu un deju svētku liecību vākšanas un izpētes gaitā, kā arī ļaus uzzināt ar svētkiem saistītus stāstus, kuri ir plašāki par izstādes anotācijām.

Kad tika pieņemts rīkojums neļaut mest gaisā diriģentus? Kā padomju gados cenzūra ietekmēja svētku simbolikas izveidi? No kādām izklaidēm mēģinājumu laikā centās atturēt dziedātājus un dejotājus? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes varēs noskaidrot, apmeklējot ekskursiju izstādē Lielie mazie dziesmu svētki. Jaunākā paaudze ekskursijas laikā varēs pielaikot tautas deju kolektīva kostīmus, apgūt dejas soļus un saprast, kā lielkoncertos tiek veidoti deju ornamenti.

Līdz šim Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku vēsture nav tikusi mērķtiecīgi apkopota, tāpēc arī izstādes laikā esošie un bijušie svētku dalībnieki tiek aicināti piedalīties ar saglabātajām svētku liecībām.

Ekskursijas gida pavadībā izstādē Lielie mazie dziesmu svētki notiek:
• trešdienās plkst.13:00 un 16:00;
• ceturtdienās un sestdienās plkst.12:00 un 16:00.

Maksa par ekskursiju Ls 2, skolēniem, studentiem un ģimenēm ar bērniem – atlaides.

www.rmm.lv
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
fN5oL5cW7 cX0mG2mU5 gB4eU4oY8 aR8nA6bN8 jQ5nW1qR2

Mitchell

pC1lE0sH0 vV6oK8gZ8 aX3qA7uJ7 wB1uR9qE6 rT8uH0vH3

Jonathon

Danielopitsienāktreģistrēties