Starptautiskajā lidostā "Rīga" tiks organizēta izstāde

Zane Onckule , 08.07.2010., 11:24

Jūlija vidū starptautiskajā lidostā "Rīga" tiks atklāta laikmetīgās mākslas izstāde "The Way" ("Ceļš"). Tā iecerēta kā viens no pirmajiem šāda veida pasākumiem, lai piesaistītu plašu starptautisku uzmanību – attīstītu Rīgas kā laikmetīgās kultūras un mākslas centra tēlu.

Sadarbībā ar starptautiskoStarptautiskajā lidostā "Rīga" tiks organizēta izstāde lidostu "Rīga" un citiem domubiedriem izstādi organizē "KIM?". "The Way" būtība un unikalitāte ir mākslas darbu ekspozīcijas izvietošana ārpus ierastajām izstāžu telpām - katrs darbs ir pielāgots tieši starptautiskās lidostas "Rīga" telpām. Kopumā lidostā tiks izstādīti 18 Baltijas autoru mākslas darbi. Mediju pārstāvjiem ir jau prezentēts pirmais izstādes darbs, kura autors ir daudzsološais jaunās paaudzes mākslinieks Kaspars Podnieks.

"Laikā, kad mākslas darbu aplūkotāji iepazīsies ar izstādes ekspozīciju, liela daļa no viņiem būs ceļā, tādējādi ar ceļu saistītā izstādes tēma varētu būt īpaši aktuāla. Mēs sniegsim lidostas viesiem iespēju sastapties ar mākslu, kas, izgājusi ārpus ierastās telpas, var kļūt par vienu no viņu ceļa pieturas punktiem," par izstādes ideju stāsta Daiga Rudzāte, "The Way" kuratore.

Lai starptautiskā mērogā informētu par Rīgā radītajiem mākslas darbiem un veicinātu tūristu piesaisti Latvijas mākslas pasākumiem, tiks izmantota starptautiskās lidostas "Rīga" izejošā, ienākošā, tranzīta un transfēra pasažieru plūsma.

"Starptautiskā lidosta "Rīga" ir atvērta idejām, tai ir būtiska sociālās un kultūras telpas nozīme, jo šeit ir dažādu tautu un kultūru ceļojumu krustpunkts. Tā ir lieliska iespēja akcentēt Latviju kā radošu kultūras un mākslas valsti. Lidostas atvērtība kultūras un mākslas pasaulei ir vēlēšanās ceļotājiem radīt patīkamu vidi un telpu," norāda Jānis Ķuzulis, VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" valdes loceklis.

Ar izstādes "The Way" palīdzību paredzēts paplašināt ne tikai ārvalstu, bet arī Latvijas sabiedrības pieeju vērienīgiem kultūras pasākumiem. Izstāde būs arī viens no būtiskiem posmiem Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas vīzijas attīstīšanā, pierādot, ka Rīga ir aktīvs laikmetīgās kultūras un mākslas centrs, plānotas arī citas aktivitātes, piemēram, mūsdienu kultūras foruma "Baltā nakts 2010" un gaismas festivāla "Staro Rīga" ietvaros.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
tadalafil blood pressure

Collin

MichaelShith

MichaelShithienāktreģistrēties