Latvijas mākslinieku grupas "Eclair" izstāde

Indra Jankovska, 02.04.2009., 13:15

No 2. - 15. aprīlim izstāžu zālē "D.FAB.", Slokas 52 (darba laiks no plkst. 12.00 līdz 20.00), būs apskatāma Latvijas mākslinieku grupas "Eclair" izstāde.

eclairPirms diviem gadiem, mākslinieces Anitra Bērziņa un Ieva Sāra Breikša piedalījās "Galerie Crous Beaux-Arts" konkursā un starp 265 pretendentiem ieguva tiesības veidot savu izstādi, un prezentēt šajā Parīzes galerijā savu radošo veikumu.
Tā veidojās projekts "Paris – Eclair", kurā bez Anitras Bērziņas un Ievas Sāras Breikšas apvienojās gleznotāji Karinā Paronjanc, Edīte Maderniece, Laura Prikule, Zane Balode, Andris Eglītis un fotogrāfs Gints Bērziņš.

2009. gada 20. janvārī vienā no valdzinošākajām Eiropas pilsētām Parīzē tika atklāta izstāde "Eclair", kas atspoguļoja visu astoņu augstāk minēto mākslinieku paveikto pēdējā gada laikā.
Nebūtu godīgi, ja "Eclair" mākslinieku grupas darbu neapskatītu arī Latvijas iedzīvotāji, tāpēc izstāžu zāle "D.FAB.", kas ir viena no oriģinālākajām Rīgas mākslas izstāžu un kultūras notikumu norises vietām, piedāvāja iespēju "eklēristiem" izstādīties un ar lepnumu rādīt rīdziniekiem un visiem galvaspilsētas viesiem šo mākslinieku paveikto.

No franču valodas tulkojot vārdu "eclair", tas nozīmē – izgaismojums. Visu izstādes mākslinieku radošie rokraksti ir dažādi, bet visus viņu mākslas darbus, kas tapuši izstādei, vieno gaismas tēma, no kā arī izriet izstādes nosaukums.

Izstādē būs eksponēti četrdesmit mākslas darbi. Anitras Bērziņas gleznotās savdabīgās ainavas, Ievas Sāras Breikšas ekspresīvie dejotāju gleznojumi, Andra Eglīša gleznas fotoreālisma stilā, Edītes Madernieces pelēkajos toņos ieturētie figurālie gleznojumi, Karīnē Paronjanc žilbinoši krāsainās, ekspresīvās gleznas, Ginta Bērziņa melnbaltās fotogrāfijas, Zanes Balodes gaisīgie, impresionistiskā manierē gleznotie darbi un Lauras Prikules glezniecība, kuras pamatā metafizikas teorijas.
Visi astoņi "Eclair" izstādes dalībnieki ir sevi jau pierādījuši mākslinieki gan Latvijas mākslas telpā, gan ārpus valsts robežām.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
generic cialis tadalafil

Wendell

Ocwxkrf jameskuang0624@hotmail.com :

Weardht

Pyaziwz tammykudla@sbcglobal.net :

Kfpjuttienāktreģistrēties