Latviešu izveidots muzejs nominēts Eiropas gada muzeja nosaukumam

Indra Krastiņa, 01.03.2015., 23:04

Latviešu uzņēmuma "Dd studio" izveidotais Jaunavas torņa muzejs Azerbaidžānā ir nominēts balvai "Eiropas Gada muzejs 2015". Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 2015. gada maijā Glāzgovā.

Latvijas uzņēmuma "Dd studio" izveidotais Jaunavas torņa muzejs Azerbaidžānā ir nominēts "Eiropas Gada muzejs 2015". Balvu piešķir Eiropas Muzeju forums, kas tiek organizēts Eiropas Padomes paspārnē. Katru gadu īpaša ekspertu žūrija izvērtē pieteikumus, no kuriem labākie tiek atlasīti otrajai kārtai. Šoreiz gada balvai žūrija nominējusi 42 jaunus muzejus no 21 valstīm. Nominēto muzeju vidū ir, piemēram, Nīderlandes nacionālais mākslas muzejs "Rijksmuseum" Amsterdamā, Eiropas un Vidusjūras civilizācijas muzejs Marseļā un leģendārajam kuģim veltītais "Titānika" muzejs Belfāstā. Balvu pasniegšanas ceremonija notiks Eiropas Muzeju foruma ikgadējās sanāksmes laikā, kas šogad notiks Glāzgovā no 13. līdz 16. maijam. Jau 2013. gadā "Dd studio" darbs ir saņēmis šo augsto novērtējumu – Gobustānas petroglifu muzejs Azerbaidžānā ieguva "Eiropas Gada muzejs 2013" žūrijas speciālbalvu.

Jaunavas torņa muzejs

"Dd studio" ir izveidojis jaunu pastāvīgo ekspozīciju Jaunavas torņa muzejam Baku, Azerbaidžānā. Jaunavas tornis ir Baku simbols un viens no pazīstamākajiem Azerbaidžānas arhitektūras pieminekļiem. Tas ietilpst Baku vecpilsētas Ičerišeher vēsturisko pieminekļu kompleksā, kam ir piešķirts UNESCO Pasaules mantojuma statuss. Tornis ir leģendām apvīts, un viena no tām stāsta par jaunavu, kas nolekusi no torņa, lai viņai nebūtu jākļūst par sievu vietējam valdniekam – no šejienes arī cēlies torņa nosaukums. Vēsturnieki vēl šobaltdien nav spējuši vienoties, kādam nolūkam Jaunavas tornis ir uzcelts – vai tas ir bijis aizsargtornis, ugunspielūdzēju svētnīca vai observatorija.

Jaunavas torņa muzejs

Jaunā "Dd studio" izveidotā ekspozīcija izvietota torņa vēsturiskajās telpās astoņos stāvos. Tajā atspoguļota celtnes sarežģītā vēsture un daudzveidīgās interpretācijas, ļaujot apmeklētājiem pašiem nonākt pie savas versijas par torņa pagātni. Ekspozīcija ir veidota kā vienots māksliniecisks veselums, kurš harmoniski iekļaujas savā vidē – vēsturiskajos torņa mūros.

Jaunavas torņa muzejs

Muzeja ekspozīciju realizēja plaša speciālistu komanda: Jānis Mitrēvics, Dāvids Mitrēvics, Ilze Zigerte, Artis Svece, Reinis Dzudzilo, Aiga Vaitkus, Krists Poreiters, Raivo Mužiks, Dagnija Putrāle, Indra Krastiņa, Kristaps Auziņš, Kristīne Kursiša, Kaspars Groševs, Krista Dzudzilo, Nils Jakrins, Dāvis Liekniņš, Konstantins Višņevskis, Darja Meļņikova, Ingus Druva, Ivars Putrišķis, Jānis Zvirgzds-Zvirgzdiņš, Raivo Karro, Jānis Šēnbergs, Valdis Celmiņš, Evita Vasiļjeva, Katrīna Čemme, Sanita Segliņa, Normunds Tauriņš, Arnis Mucenieks, Agris Dorbe, Gatis Dorbe, Mārtiņš Priedītis, Liene Mackus, Vilmārs Alksnītis, Dace Siatkovska.

"Dd studio" realizēto projektu starptautiskie apbalvojumi:

  • 2013.g. Eiropas Padomes "Eiropas Gada muzejs 2013" speciālbalva par Gobustānas Petroglifu muzeju Azerbaidžānā;
  • 2012.g. Sudraba godalga festivālā "FIAMP 2012" par digitālo programmu "Animācija" Rīgas Kino muzeja digitālajai ekspozīcijai kategorijā "Interaktīvā multimediju māksla";
  • 2010.g. GRAND PRIX balva festivālā "FIAMP 2009" multimediju CD/DVD kategorijā par multimediju programmu "Latvijas Tautas fronte: dzīvā vēsture";
  • 2007.g. Speciālbalva "FIAMP 2007" festivālā par bagātīgu dokumentālā materiāla izmantošanu un veiksmīgu montāžu Jūrmalas pilsētas muzeja digitālajā ekspozīcijā;
  • 2006.g. Zelta godalga FIAMP 2006 (Festival International de l’Audiovisuel et du Multimedia sur le Patriomoine) festivālā par multimediju disku "rainis_2005.lv" kategorijā CD-ROM/ DVD-ROM.

Informācija par Jaunavas torņa muzeju Azerbaidžānā: dd.lv/lv/darbi/detala/muzeja-ekspozicijas-izveide--jaunavas-tornis.

Video materiāls par Gobustānas Petroglifu muzeju: www.dd.lv/lv/mes/ko-mes-daram.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
çmim i ulët asnjë ndikim anësor 3dm

Anneshy

Every weekend i used to go to see this website, because i wish for enjoyment, since this this web site conations really pleasant funny material too. สมัคร betflix

Willy

Ronaldruirmienāktreģistrēties