Tiek atklāta latviešu amatnieku izstāde "Amatnieku parks"

Maija Straupmane, 14.07.2010., 15:19

Apvienojot vairākus latviešu amata meistarus, izveidota neparasta izstāde "Amatnieku parks", kas no 15. jūlija būs apskatāma tirdzniecības centra "Mols" otrajā stāvā.

Izstādes mērķis ir iepazīstināt sTiek atklāta latviešu amatnieku izstāde "Amatnieku parks"abiedrību ar latviešu amatnieku kvalitatīvajiem un oriģinālajiem darbiem, kā arī uzsvērt dažādu arodu vērtību un paust atbalstu vietējiem meistariem. Izstādes laikā paredzētas arī dažādas paraugstundas.

Izstādē apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ne tikai ar amatnieku izstrādājumiem, bet iepazīt amatniecības vēsturi un uzzināt citas interesantas lietas, kas saistītas ar dažādiem arodiem. Ekspozīciju ir plānots mainīt, papildināt un piesaistīt arvien jaunus amatu meistarus, lai apmeklētāji varētu iepazīties ar pēc iespējas plašāku amatnieku izstrādājumu daudzveidību. Turklāt, lai apmeklētāji gūtu izpratni par amatnieku darbu, izstādes laikā paredzētas dažādas paraugstundas.

"Izstādes organizatoru devīze ir: "Iepazīsim un atbalstīsim savējos!" Nav grūti iegādāties ārzemēs ražotas lietas, kas tiek ražotas masveidā un eksportētas uz neskaitāmām valstīm, tomēr tām nav savas identitātes. Iegādājoties latviešu amatnieku radītos darbus, mēs paužam atbalstu tiem, kas nav aizmirsuši tradīcijas un savā roku darbā ieliek mīlestību. Turklāt esam droši, ka jauniegūtā lieta ir unikāla, tapusi Latvijā un sniegusi atbalstu savējiem", stāsta Lelde Gangnuse, tirdzniecības centra "Mols" menedžere.

Šobrīd izstādē apvienoti 10 dažādu amatu meistaru darbi: jauno un talantīgo Amatniecības vidusskolas meistaru darbi; "Dabas draugu mēbeles", kas praktiskas lietas transformē jaunā veidolā; Harija Stradiņa "Dabas formu mēbeles", kas atklāj koka maksimālu izmantošanu, nemainot tā oriģinālās formas; kalēja Jāņa Vaivoda netradicionālie darbi; Metālkalumi.lv meistara Avīda Renča metālizstrādājumi, galda piederumi un darbarīki; "Pinumu pasaules" izstrādājumi, kas no nelielas ģimenes aizraušanās kļuvusi par vienu no lielākajiem pinēju uzņēmumiem "Latvijā"; keramikas meistara Leontīna Cīruļa vienreizējie veidojumi; "Eco Roof" niedru jumti", kuru meistari seno amatu mantojuši no paaudzes paaudzē; rokdarbnieču Ingas Riekstiņas un Sintijas Strodes oriģinālie darbi, kā arī stādu audzētavas "Dinzas" augi.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
hctz hydrochlorothiazide

Esmeralda

Ryaxrmm tandreemedley@gmail.com :

Acjptlr

Jvgghut tandreemedley@gmail.com :

Jhzdjvmienāktreģistrēties