Starptautiska komiksu mākslinieku izstāde "Tell Me More..."

Zane Zajančkauska, 06.01.2009., 09:23

2009. gada februārī Laikmetīgās mākslas centrs organizē starptautisku komiksu mākslinieku izstādi.

Anete_MeleceIzstādē piedalīsies 11 mākslinieki vai mākslinieku apvienības no Vācijas, Francijas, Somijas, Zviedrijas, Šveices, Nīderlandes, Slovēnijas, kā arī trīs latviešu mākslinieki.

Komiksu kultūras virziens, kas atsevišķās valstīs tiek dēvēts par avangarda, alternatīvo vai māksliniecisko komiksu (tādejādi cenošot to pretstatīt popkultūras komiksa tradīcijai) daudzu Rietumeiropas mākslinieku vidū ir bijis populārs sākot ar 1980tajiem gadiem.

Izstāde "Tell Me More..." (Stāsti vēl..) būs iespēja iepazīties gan ar šī "cita" komiksa aizsācējiem, gan turpinātājiem.

Pielāgojoties izstādes formātam, daudzi no māksliniekiem par komiksiem runās ar objektu un instalāciju palīdzību - izstādē būs gan cirkus arēna, komiksu videokabīne, kustīgas gleznas, komiksu objekti un animācijas.

Mākslinieki, kas piedalīsies izstādē: Florāns Rippērs un Žeroms Milo (Florent Ruppert, Jerome Mulot) no Francijas; Atak, Anke Foihtenbergera (Anke Feuchtenberger) un Moki no Vācijas; Matti Hāgelbergs (Matti Hagelberg), Katja Tukiainena (Katja Tukiainen), Tommi Musturi no Somijas, Nikolā Robēls (Nicolas Robel) no Šveices, Kolbeinns Karlssons (Kolbeinn Karlsonn) no Zviedrijas, Stripburger grupa no Slovēnijas, Lamelos grupa no Nīderlandes, kā arī trīs latviešu mākslinieki – Anete Melece, Maija Kurševa, Ingrīda Pičukāne no Latvijas.

Izstādes atklāšana– 7. februārī. Atklāšanas dienā izstādē būs iespēja piedalīties komiksu darbnīcās, atklāšanas pasākumā plkst. 19.00 – Nīderlandes komiksu grupas Lamelos performance.
Izstāde no 7. februāra līdz 8.martam būs skatāma Korpusu cehā un projektu telpā "Ēdnīca" Andrejsalā, Andrejostas ielā 4.

Projektu organizē Laikmetīgās mākslas centrs (www.lcca.lv) sadarbībā ar komiksu kultūras žurnālu kuš! (www.komikss.lv). Projektu jau atbalsta: AB.LV Sabiedriskā labuma fonds, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Gētes Institūts Rīgā, Francijas Kultūras centrs, Nīderlandes vēstniecība, Nordic Culture Fund, Pro Helvetia.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Uwugbin kellydennis@ivieconsultingfirm.com :

Hyepnzf

Fgifvoj peterdennis@ivieconsultingfirm.com :

Lgvzqyl

Fjkkcac kellydennis@ivieconsultingfirm.com :

Bhkffztienāktreģistrēties