Jūlijam Viļumainim – 100

Ruta Lapiņa, 18.05.2009., 21:37

No 2009.gada 29.maija līdz 5.jūlijam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Mazajā zālē (K.Valdemāra ielā 10a, Rīgā) būs skatāma gleznotāja Jūlija Viļumaiņa (1909 – 1981) piemiņas izstāde, veltīta mākslinieka simtgadei

Mākslinieks Jūlijs Viļumainis ir strādājis visos glezniecības žanros, taču vairāk pazīstams kā ainavas un klusās dabas meistars.

Jvilumanisūlijs Viļumainis dzimis 1909.gada 25.aprīlī Rīgā. Mācījies Rīgas pilsētas amatniecības skolā (1925 – 1926), kopš 1926.gada – Latvijas Mākslas akadēmijā, V.Purvīša Dabasskatu glezniecības meistardarbnīcā, kuru absolvējis 1935.gadā. Pēc akadēmijas beigšanas strādājis par zīmēšanas skolotāju Rēzeknē un Rīgā. Piedalījies biedrības "Zaļā zeme" un Mūksalas mākslinieku biedrības izstādēs.

Pēc Otrā pasaules kara gleznotājs strādājis par pedagogu Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā un Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā. Jūlijs Viļumainis ir bijis Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1946.gada, darbojies Mākslinieku savienības gleznotāju sekcijas birojā, bijis Mākslinieku savienības priekšsēdētāja vietnieks, priekšsēdētājs, organizējis pirmos Mākslas dienu pasākumus. Ilgus gadus bijis Mākslinieku savienības valdes loceklis. Jūlijs Viļumainis ir piedalījies daudzās mākslas izstādēs, kā arī sarīkojis vairākas personālizstādes Rīgā un Jūrmalā.

Jūlijs Viļumainis ir no tiem Vilhelma Purvīša audzēkņiem, kuri jau agri izveidoja savu individuāluvilumanis daiļrades rokrakstu. Pēc akadēmijas beigšanas viņš gleznoja ekspresīvas Rīgas un Rēzeknes ainavas, bet kopš 20.gadsimta 40.gadiem vairāk pievērsies klusajai dabai. Lielu popularitāti un atzinību ieguvis ar saviem maizes, sēņu un zivju gleznojumiem, kuros uzsver brūnzaļu silto toņu gammu, vieliskumu, materialitāti, faktūras un maigu apgaismojumu.

Jūlija Viļumaiņa darbu izstāde iekļaujas par tradīciju kļuvušajās mākslinieku simtgadnieku piemiņas izstādēs Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Mazajā zālē. Izstāde, kurā būs eksponēti darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma un privātām kolekcijām, ļaus iepazīties ar mākslinieka daiļrades dažādu periodu izcilāko sniegumu.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
wonho north koreawonho

RaymondLop

Hello, I lunched a new site with costum scripts to publish latest news and events on finance, currencies and economy. Please leave your comment about my website. You can find the website in my signature. Thanks.

JefferyMig

Fabulous, what a website it is! This blog presents valuable information to us, keep it up.

Donaldromienāktreģistrēties