Jūlijam Viļumainim – 100

Ruta Lapiņa, 18.05.2009., 21:37

No 2009.gada 29.maija līdz 5.jūlijam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Mazajā zālē (K.Valdemāra ielā 10a, Rīgā) būs skatāma gleznotāja Jūlija Viļumaiņa (1909 – 1981) piemiņas izstāde, veltīta mākslinieka simtgadei

Mākslinieks Jūlijs Viļumainis ir strādājis visos glezniecības žanros, taču vairāk pazīstams kā ainavas un klusās dabas meistars.

Jvilumanisūlijs Viļumainis dzimis 1909.gada 25.aprīlī Rīgā. Mācījies Rīgas pilsētas amatniecības skolā (1925 – 1926), kopš 1926.gada – Latvijas Mākslas akadēmijā, V.Purvīša Dabasskatu glezniecības meistardarbnīcā, kuru absolvējis 1935.gadā. Pēc akadēmijas beigšanas strādājis par zīmēšanas skolotāju Rēzeknē un Rīgā. Piedalījies biedrības "Zaļā zeme" un Mūksalas mākslinieku biedrības izstādēs.

Pēc Otrā pasaules kara gleznotājs strādājis par pedagogu Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā un Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā. Jūlijs Viļumainis ir bijis Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1946.gada, darbojies Mākslinieku savienības gleznotāju sekcijas birojā, bijis Mākslinieku savienības priekšsēdētāja vietnieks, priekšsēdētājs, organizējis pirmos Mākslas dienu pasākumus. Ilgus gadus bijis Mākslinieku savienības valdes loceklis. Jūlijs Viļumainis ir piedalījies daudzās mākslas izstādēs, kā arī sarīkojis vairākas personālizstādes Rīgā un Jūrmalā.

Jūlijs Viļumainis ir no tiem Vilhelma Purvīša audzēkņiem, kuri jau agri izveidoja savu individuāluvilumanis daiļrades rokrakstu. Pēc akadēmijas beigšanas viņš gleznoja ekspresīvas Rīgas un Rēzeknes ainavas, bet kopš 20.gadsimta 40.gadiem vairāk pievērsies klusajai dabai. Lielu popularitāti un atzinību ieguvis ar saviem maizes, sēņu un zivju gleznojumiem, kuros uzsver brūnzaļu silto toņu gammu, vieliskumu, materialitāti, faktūras un maigu apgaismojumu.

Jūlija Viļumaiņa darbu izstāde iekļaujas par tradīciju kļuvušajās mākslinieku simtgadnieku piemiņas izstādēs Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Mazajā zālē. Izstāde, kurā būs eksponēti darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma un privātām kolekcijām, ļaus iepazīties ar mākslinieka daiļrades dažādu periodu izcilāko sniegumu.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Discover the best ever for free!

StanleyRob

Insonorizzazione Soffitto Sesto San Giovanni Leader in isolamento acustico pareti, insonorizzazione soffitto, insonorizzare pavimento, insonorizzare una stanza e finestre antirumore a Milano. Garanzia Soddisfatti e Rimborsati pannelli fonoassorbenti soffitto sesto san giovanni

Cedric

Гадаю дистанционно 30 лет. Оставьте ТОЛЬКО !!! сообщение в Вотцап на телефон +1 (248) 730-4177. Я С Вами свяжусь сама. На неизвестные звонки не отвечаю

Stephensarienāktreģistrēties