Aijas Princes izstāde "Vienkārši - ziedi"

Karīna Rozenberga, 14.08.2009., 17:04

Valmierā, mākslas galerijā "Laipa", piektdien, 28. augustā plkst. 17:00 atklās Aijas Princes gleznu izstādi "Vienkārši - ziedi".

Aija Prince, "Rudbekijas", a/e, 40x50Izstāde galerijā būs apskatāma līdz 2009.gada 23. septembrim.

Pilsētas Ziedu svētku laikā māksliniece valmieriešiem sniegs patiesu dāvanu – ziedu. Izstādē darbi gleznoti galvenokārt šovasar - speciāli Valmieras galerijai "Laipa" un valmieriešiem. Ziedu gleznojumi tapuši kā dāvana , kas iepriecina pašu mākslinieci, kā dabas daļa, kā brīnums, kuram dažkārt paejam garām.

"Pasniedz ziedu tāpat, bez iemesla draugam, pasniedz ziedu arī ne draugam! Pasniedz, nekautrējies un nedomā, ko kāds domās! Negaidi, ka tev pateiksies. Pasniedz viņam un sev! Reizē! Tāpēc dāvinu Jums, Valmiera, "Vienkārši – ziedu"!"

Brīvmāksliniece Aija stāsta, ka ziedus gleznot esot gan grūti, gan riskanti, jo tie ietver dabas vienreizīgumu, kuru nav vajadzības pārspēt – tāpēc viņa neglezno tieši ziedus, bet asociācijas un savu skatījumu uz tiem, tverot mirkli, ko izraisa emocijas. Uzdrošināties gleznot ļoti pazīstamās tēmas ir daudz riskantāk kā veidot saliktu abstrakciju, kas skatītājam prasa paskaidrojumu. Gleznai jārunā pašai un visam jābūt skaidram un vienkāršam, tai jāuzrunā, neatstājot vienaldzīgu.

Māksliniece Aija Prince - Galzone dzimusi 1956.gadā Tukumā, pēc tam ģimene pārcēlās uz Dobeles rajona Anneniekiem. Šeit, mācoties pamatskolā, Aija dabu vērojusi vienatnē un skiču burtnīcā veidojusi pirmās "gleznas". Daba ir tā, kas fascinē gleznotāju un izraisa apbrīnu, sniedz iespēju gremdēties savās pārdomās.

Aijas Prices portretsMācības turpinājusi Dobeles vidusskolā, pēc tam Bulduru dārzkopības tehnikumā Ainavu arhitekta specialitātē, studijas LLA, dārzkopības bakalaurs un Latvijas Universitātē mākslas pedagoģijas bakalaurs un mākslas pedagoģijas maģistrs.

Paralēli mācībām un darbam gleznojusi un papildinājusi gleznošanas studijas. Pirmā izstāde tika sarīkota Dobelē 1989.gadā, pēc tam sekojušas daudzas izstādes dažādās Latvijas pilsētās. Personālizstādes arī Lietuvā, Norvēģijā, ASV, darbi Dobeles novadpētniecības muzejā. Par mākslinieces aktīvo darbību liecina ne tikai iegūtā izglītība, daudzās personālizstādes, bet arī pieprasījums pēc autores gleznojumiem, daudzās privātkolekcijās Vācijā, Norvēģijā, Dānijā, Krievijā, ASV, Austrālijā, Francijā un citās valstīs.

Atbalstītāji:

  • Ziedu salons "Rēzija"
  • Valmieras piens
  • Valmieras pilsētas pašvaldība

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
payday loans US

Cindi

Hello, I lunched a new site with costum scripts to publish latest news and events on finance, currencies and economy. Please leave your comment about my website. You can find the website in my signature. Thanks.

JefferyMig

trump china channel news asianorth korea

RaymondLopienāktreģistrēties