Tukuma pilsētas vēstures muzejā izstāde "Tukums lepojas"

Silva Vītola, 23.07.2015., 11:10

25. jūlijā plkst. 13.00 pie Tukuma pilsētas vēstures muzeja "Pils tornis" (Brīvības laukumā), izstādes "Tukuma lepojas" atklāšana.

Izstāde "Tukums lepojas" Visiem zināmais teiciens "Uz Tukumu pēc smukuma" nu jau kļuvis arī par Tukuma logotipa sastāvdaļu. Veidojot izstādi, jautājām tukumniekiem, kas viņus saista ar šo pilsētu un ko viņi tajā visvairāk mīl. Aptaujātie ļaudis atzina, ka Tukums ir ļoti skaista pilsēta, kurā mīt viņu tuvākie cilvēki un labākie draugi.

Tukums pastāv jau vairāk nekā tūkstoš gadu. Pilsētas vēsture ir daudzkrāsaina. Svinot 570. gadadienu, kopš Tukuma miests pieminēts rakstos, un 220. gadadienu, kopš Krievijas cariene Katrīna II piešķīrusi apriņķa pilsētas tiesības, ielūkojamies dažās vēstures epizodēs, kas ietekmējušas pilsētas attīstību. Kopš 1995. gada, kad notika 1. Tukuma Pilsētas svētki un tika atklāts Tukuma pilsētas vēstures muzejs "Pils tornis", veikta arheoloģiskā izpēte pilskalnā un Brīvības laukumā, veidota pilsētas vēstures priekšmetu kolekcija, tapuši daudzi raksti un divas pilsētai veltītas grāmatas, kā arī radītas divas pilsētas vēstures ekspozīcijas.

Tukums lepojas ar saviem čaklajiem un prasmīgajiem iedzīvotājiem, kas piedalās tautas mākslas kolektīvos un uztur dzīvas senās tradīcijas, kas darbojas nevalstiskajās organizācijās, kas strādā iestādēs un uzņēmumos, kas audzina savus bērnus par kārtīgiem cilvēkiem. Pilsētā dzīvo darbīgi un varoši cilvēki – literāti, mākslinieki un mūziķi, sabiedriski darbinieki, skolotāji un zinātnieki, sportisti, uzņēmēji un labi aroda meistari. Tukums cildina savus izcilākos, piešķirot nosaukumu "Goda pilsonis".

Izstādi "Tukums lepojas", tāpat kā vairākas iepriekšējās izstādes, veidojam kopā ar pilsētas uzņēmumiem un iedzīvotājiem. Pateicamies visiem par atbalstu!

Tukuma muzeja radošā grupa: Silva Vītola, Anita Neimane, Agrita Ozola, Aivars Šmitenbergs, Jānis Vārpiņš, Juris Visockis, tehniskā grupa: Agnese Reinholde, Nadīna Bērente, Vanessa Reisa, Skaidrīte Videniece, Aivars Zubovs un māksliniece Dace Runča.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Terrifcic work! That is the type of info that are meant to be shared around the net. Disgrace on Google for noww not positioning this post upper! Come on over and consult with my website . Thanks =) pemilihan peluang taruhan 2019 web page presidential election bets

Lorie

I visited several web sites however the audio feature for audio songs current at this website is genuinely excellent. Biathlon ets website olahraga online

Armand

wendienāktreģistrēties