Viļņas Mākslas akadēmijas Grafikas apakšnozares izstāde "Situācijas" Latvijas Mākslas akadēmijā

Jolanta Mikulskytė, Līva Raita, 02.03.2015., 12:27

Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) atklāta Viļņas Mākslas akadēmijas (Vilniaus dailės akademija; VMA) Grafikas katedras studentu un mācībspēku darbu izstāde "Situācijas". Ekspozīcija apmeklētājiem būs pieejama līdz 10. martam.

 Izstāde "Situācijas"Izstādes mērķis ir parādīt grafikas kā mākslas veida un medija dažādās situācijas, kas radušās VMA Grafikas katedras "klasterī". Tur starp dažādām mākslām ilgstoši veidojusies starpdisciplināra sasaiste, kas grafikas kā mākslas veida paštēlu virzījusi ārpus tradicionālajām mākslas robežām, nosakot grafikas jomas robežu mainību.

Ekspozīcijā iekļautie vairāk nekā 40 autoru darbi sniedz ieskatu lietuviešu grafiķu jaunākās paaudzes darbā, mākslinieciskajos meklējumos, pētniecībā, domāšanā un izjūtās. Izstāde ir bagātīga un ietver dažādus mākslinieciskās izteiksmes veidus un situācijas: estampus, grāmatas – objektus, asemblāžas un glezniecību. Darbos atklājas mākslinieku identitātes definēšana plašākā vizuālo un lietišķo mākslu kontekstā ilgstošā periodā, un apliecina, ka robežu paplašināšana notiek joprojām.

LMA un VMA sadarbojas studentu un mācībspēku mobilitātes programmu "Erasmus+" un "KUNO" ietvaros. Pirms vairākiem gadiem uzsākto izstāžu apmaiņas programmu šogad turpina LMA izstāde "Lietavas", kas no 2. līdz 15. februārim bija skatāma VMA galerijā "Akademija" (lma.lv/index.php?parent=4533) un izstāde "Situācijas".

Sadarbības ietvaros iepriekš tapušas: tekstilmākslas izstāde "Identitāte" (lma.lv/index.php?parent=1356 2010. gadā), metāla mākslas un dizaina izstāde (lma.lv/index.php?parent=1524 2011. gadā) un VMA Kauņas filiāles studentu darbu izstāde LMA (lma.lv/index.php?parent=2516 2013. gadā).

VMA ir lielākā un senākā mākslas augstskola Baltijas valstīs. Tās Arhitektūras katedra dibināta jau 1793. gadā. Augstskolai ir vairākas fakultātes – Viļņā, Kauņā, Telšos un Klaipēdā. Viļņas Mākslas akadēmija īsteno trīs doktora studiju programmas – mākslā, dizainā un mākslas kritikā. VMA mācībspēki ir arī pieaicinātie recenzenti LMA maģistra un doktora studiju programmu kvalifikācijas darbiem.
darbiem.

Organizatori: Viļņas Mākslas akadēmijas Grafikas apakšnozare (www.vda.lt).

Kuratore: Jolanta Mikulskytė.

Partneri: Latvijas Mākslas akadēmija, LMA Grafikas apakšnozare.

Izstādes darba laiki:

  • Otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00 – 18.00;
  • Ceturtdien: 11.00 – 19.00;
  • Pārtraukums: 14.30 – 15.00;
  • Pirmdien, svētdien: slēgts.

Ieeja bez maksas.

Norises vieta: Latvijas Mākslas akadēmijas aula, Kalpaka bulvāris 13, Rīga.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Jrivsih linda.reddick@ethernovia.com :

Qwfhpqy

Xukycna linda.reddick@ethernovia.com :

Vmvobvr

Doilsyx linda.reddick@ethernovia.com :

Vytrffzienāktreģistrēties