Viļņas Mākslas akadēmijas Grafikas apakšnozares izstāde "Situācijas" Latvijas Mākslas akadēmijā

Jolanta Mikulskytė un Līva Raita, 20.02.2015., 10:53

2015. gada 25. februārī plkst. 18.00 Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) tiks atklāta Viļņas Mākslas akadēmijas (VMA) Grafikas katedras studentu un mācībspēku darbu izstāde "Situācijas".

"Situācijas"Izstādes mērķis ir parādīt grafikas kā mākslas veida un medija dažādās situācijas, kas radušās VMA Grafikas katedras "klasterī". Tur starp dažādām mākslām ilgstoši veidojusies starpdisciplināra sasaiste, kas grafikas kā mākslas veida paštēlu virzījusi ārpus tradicionālajām mākslas robežām, nosakot grafikas jomas robežu mainību.

Ekspozīcijā iekļautie vairāk nekā 40 autoru darbi sniedz ieskatu lietuviešu grafiķu jaunākās paaudzes darbā, mākslinieciskajos meklējumos, pētniecībā, domāšanā un izjūtās. Izstāde ir bagātīga un ietver dažādus mākslinieciskās izteiksmes veidus un situācijas: estampus, grāmatas – objektus, asemblāžas un glezniecību. Darbos atklājas mākslinieku identitātes definēšana plašākā vizuālo un lietišķo mākslu kontekstā ilgstošā periodā, un apliecina, ka robežu paplašināšana notiek joprojām.

LMA un VMA sadarbojas studentu un mācībspēku mobilitātes programmu "Erasmus+" un "KUNO" ietvaros. Pirms vairākiem gadiem uzsākto izstāžu apmaiņas programmu šogad turpina LMA izstāde "Lietavas", kas no 2. līdz 15. februārim bija skatāma VMA galerijā "Akademija" (lma.lv/index.php?parent=4533) un izstāde "Situācijas".

Sadarbības ietvaros iepriekš tapušas: tekstilmākslas izstāde "Identitāte (lma.lv/index.php?parent=1356), metāla mākslas un dizaina izstāde (lma.lv/index.php?parent=1524) un VMA Kauņas filiāles studentu darbu izstāde LMA (lma.lv/index.php?parent=2516).

VMA ir lielākā un senākā mākslas augstskola Baltijas valstīs. Tās Arhitektūras katedra dibināta jau 1793. gadā. Augstskolai ir vairākas fakultātes – Viļņā, Kauņā, Telšos un Klaipēdā. Viļņas Mākslas akadēmija īsteno trīs doktora studiju programmas – mākslā, dizainā un mākslas kritikā. VMA mācībspēki ir arī pieaicinātie recenzenti LMA maģistra un doktora studiju programmu kvalifikācijas darbiem.

Ekspozīcija apmeklētājiem būs pieejama līdz 10. martam.

Organizatori: Viļņas Mākslas akadēmijas Grafikas apakšnozare (www.vda.lt).

Kuratore: Jolanta Mikulskytė.

Partneri: Latvijas Mākslas akadēmija, LMA Grafikas apakšnozare.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
hctz hydrochlorothiazide

Esmeralda

Ryaxrmm tandreemedley@gmail.com :

Acjptlr

Jvgghut tandreemedley@gmail.com :

Jhzdjvmienāktreģistrēties