Rīgā top Šveices mākslinieka Davide Cascio izstāde "Showroom 12: Elementa pamatforma"

Zane Zajančkauska, 24.09.2008., 18:32

2008. gada 9.oktobrī plkst. 18.00 Laikmetīgās mākslas centrs atklās Šveices mākslinieka Davide Cascio izstādi „Showroom 12: Elementa pamatforma”.

Izstādē būs redzama īpaši projektu telpai „Ēdnīca” tapusi instalācija, kas ietver atsauces uz modernisma arhitektūru pasaulē un Latvijā. Piektdien, 10. oktobrī izstādē notiks seminārs par blakus ideoloģijām un to vizualizāciju arhitektūrā.

Davide Cascio ir starptautiski atzīts šveiciešu izcelsmes mākslinieks, kas savā radošajā darbībā sapludina arhitektūras un vizuālās mākslas valodu. Izstāde Rīgā ir daļa no izstāžu cikla, kas notiek Bāzelē, Boloņā un Londonā. Kā visu šo izstāžu pamatu var uzskatīt šveiciešu izcelsmes arhitekta Lekorbizjē (Le Corbusier)projektu ēkai Jaunā gara paviljons” „Pavillon de L'Esprit nouveau”).

Projekta pamatā ir modulāra sistēma, kas ēkai ļauj izplesties gan vertikāli (kļūstot par vairākstāvu ēku), gan arī horizontāli. Davide Cascio katrā no izstādēm pamatideju pielāgo vietējam kontekstam. Gatavojoties izstādei Rīgā, mākslinieka interesi saistījusi Martas Staņas arhitektūra, īpaši viņas radošā darbība tieši privāto, nevis sabiedrisko ēku arhitektūrā.

Rīgā taps īpaši projektu telpai „Ēdnīca” radīta instalācija, kas ar skaidrām ģeometriskām konstrukcijām pārveidos izstāžu telpu, radot sajūtu par citas, patstāvīgi eksistējošas telpas esamību jau pazīstamajā izstāžu zālē. Instalācijai tiek izmantoti arhitektūrai un dizainam pazīstamas formas un materiāli - kartons, koks, neona gaisma, arī pati instalācijas konstrukcija tiecas attēlot arhitektūras modeli. I

zstādes kuratore Egija Inzule: „Davide Cascio interesē pamatformas - gan arhitektūras formas, kas ir konstruētas taustāmas formas, gan ģeometriskas formas, gan sabiedrību balstošas ideoloģijas, kas atspoguļojas arī laikmeta arhitektūrā. Arhitektūrai šajā ziņā ir īpaša nozīme. Katrai ideoloģijai sava arhitektūra. Viens no šādiem arhitektūras ideoloģiskiem piemēriem ir modernisms, kura iespaids formāli un kontekstuāli ir redzams Davide Cascio darbos.“

Lai sniegtu ieskatu tēmās, kuras interesē mākslinieku un nosaka Davide Cascio darbu veidu un rezultātu, 10. oktobrī izstādē notiks seminārs, veltīts “blakus ideoloģijām” - ideoloģijām, kas veidojas pret tajā brīdī vadošajām politiskajām sistēmām un tendencēm, kā arī ideoloģijām, kas rodas, paliekot uzticīgam sev tuvam stilam un idejām, neraugoties uz valdošajā tendencēm. Seminārā mākslas zinātniece Vita Banga sniegs ieskatu Martas Staņas radošajā darbībā un idejās par mājvietu, savukārt Prof. Dr. Antje von Graevenitz (Nīderlande) lasīs lekciju par „blakus“ tipa ideoloģijām 20. gs. sākumā Šveicē un to vizualizāciju arhitektūrā, iepazīstinot ar agrīnajiem hipijiem - komūnu „Monte Verita“ Šveicē.

Izstāde „Showroom 12: Elementa pamatforma“ notiek projekta Showroom ietvaros. Showroom ir Šveices izcelsmes laikmetīgās mākslas projekts, kas kopš 2006. gada veido izstādes, publikācijas, lekcijas un citus pasākumus kritiskas laikmetīgās mākslas prezentēšanai. Plašāka informācija: www.showroom.st . Izstāde Rīgā top sadarbībā ar Laikmetīgās mākslas centru.

Izstādes tapšanu atbalsta: ProHelvetia, Nestlé Fondation pour l`Art, Latvijas Kultūrkapitāla Fonds, Jaunrīgas attīstības uzņēmums, Andrejsala, Kultūras Forums, Radio Naba, Rīgas Laiks, Studija, Fotokvartāls.

Izstāde skatāma no 9. oktobra līdz 9. novembrim izstāžu telpā „Ēdnīca” Andrejostas ielā 4. Darba laiks: T.-S. 13.00-19.00; Sv. 13.00-18.00.

Izstādes atklāšana 9. oktobrī plkst. 18.00.

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
çmim i ulët asnjë ndikim anësor 3dm

Anneshy

Every weekend i used to go to see this website, because i wish for enjoyment, since this this web site conations really pleasant funny material too. สมัคร betflix

Willy

Ronaldruirmienāktreģistrēties