Jauno gleznotāju izstāde piejūras viesu namā un restorānā „Rēderi”

Emanuels Dzelme, 15.09.2008., 21:29

20. septembrī, pulksten 17.00 Kaltenē, Rojas pagastā, Talsu rajonā - viesu namā un restorānā „Rēderi” būs jauno gleznotāju izstāde.

Ir interesanta glezniecības teorija, kuru dažkārt nācies pārbaudīt uz savas ādas. Atbilstoši tai mākslinieks ar savu darbu piedāvā ielūkoties „tur”, kur bija nokļuvis viņš pats. Tas, vai tā būtu pasaule, kas ir tikusi atrasta, vai tā ir bijusi pasaule, kas ir tikusi uzburta, nebūtu tik būtiski. Būtiski ir tas, ka mākslas darbs piedāvā „redzēt” ar tām pašām acīm, ar kurām bija redzējis mākslinieks, piedāvā ielūkoties, izjust, pārdomāt vai izmainīties. Un šajā „redzēšanā” izirst nošķirtība starp mākslinieku un vērotāju, un mīklainā kārtā tie var tapt par vienu veselumu.

Šo izteikumu būs iespēja pārbaudīt pašiem 20. septembrī, pulksten 17.00 Kaltenē, Rojas pagastā, Talsu rajonā - viesu namā un restorānā „Rēderi”, kad skaņu ainavas piepildīsies ar krāsu. Mūziķu apvienība „Das Sonntags Legion”, kuras sastāvā ir dalībnieki no tādām Latvijā atpazīstamām grupām, kā „Sils”, „Soundarcade” un „Versus”, atklās izstādi, kurā būs vērojami gleznojumi, kas tapuši gan „Rēderu” teiksmaino ozolu paēnā, gan Kaltenes akmeņainās pludmales iespaidā. Mūzika kalpos par starpnieku, lai varētu vieglāk un kvalitatīvāk ieskatīties izstādes vēstījumā.

Skaņu melodiskās virtenes ievedīs tajā gleznojumu pasaulē, ko šajā vietā ir uzbūruši jaunie mākslinieki, vadot savas vasarīgas dienas akmeņainajā jūras malā, kurā, kā runā vietējie, ar laika izjūtu notiekot neticamas pārmaiņas.

Izstādi veidojošie darbi nav viennozīmīgi raksturojami. To motīvi variē no reālisma manierē gleznotiem darbiem līdz fantāzijas un iztēles pasaules piesūcinātiem tēliem un abstraktiem veidojumiem ar nenosakāmi pazīstamām tēmām, kā arī konceptuāla rakstura vēstījumiem. Ozolu zaros varēsiet atrast dažādus gleznojumus, tajā skaitā Mārča Ziemiņa, Līgas Eglītes, Ģirta Laubes, Lāsmas Ozolas un Aluīzes Karro darbus, kurus apskalos viegli melodiskā manierē ietonēti skaņu viļņi.

Piebilstams tas, ka šī izstāde iezīmē viesu nama un restorāna „Rēderi” turpmākās darbības vīziju - viesu apkalpošanu un piekļuvi jauno mākslinieku darbiem. Šī vieta ir atvērta gan vērotājiem, gan radītājiem, šādi veidojot auglīgu mākslas baudījuma tinktūru. „Rēderi” ir piejūras viesu nams un restorāns, kuru apskauj ne tikai simtgadīgie ozoli, bet arī iedvesmas klātbūtne un gars.

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
chloroquine phosphate generic

Carmel

MycaviarRok

cheap auto insurance cheap auto insurance quote quote auto insurance affordable auto insurance free auto insurance quotes

Michaleienāktreģistrēties