Izstāde "Peonijas Latvijā" no 15. jūnija

Elīna Pekšēna, 11.06.2015., 14:22

Lai Latvijas Dabas muzeja apmeklētājiem apskatei piedāvātu pēc iespējas plašāku ziedošu peoniju klāstu, izstādes "Peonijas Latvijā" norises laiks tika mainīts, un krāšņos ziedus aicinām baudīt no pirmdienas, 15. jūnija, līdz ceturtdienai 18. jūnijam.

Izstāde "Peonijas Latvijā"Šogad pēc vairāku gadu pārtraukuma sadarbībā ar Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrību muzejā atgriežas peonijas. Lai arī piemājas dārzos un apstādījumos peonijas ir populārs krāšņumaugs ar patīkamu un tik pazīstamu smaržu, puķkopībā tās savu popularitāti sākušas gūt salīdzinoši nesen. "... ja atrodas puķkopji, kuri kādai puķu kultūrai velta visus spēkus – izveido un iesaka jaunas šķirnes, izpēta un iesaka labākos audzēšanas paņēmienus, izvērš plašu propagandu medijos -, arī citi to iemīļo. Tā tika iemīļotas gladiolas, tulpes, īrisi, lilijas, narcises un dālijas. Taču peonijas joprojām bija pabērna lomā – 20.gs. beigās neviens Latvijas puķkopis tās nebija atzinis par savu galveno un skaistāko puķu kultūru," tā par peonijām savā grāmatā saka Aldonis Vēriņš.

Tikai 20. gs beigās aizsākās un šobrīd turpinās vecmāmiņu un vecvecmāmiņu puķu atmoda Latvijā, un peoniju audzētāju kolekcijās nu jau ir vairāk nekā 1000 dažādu šķirņu, notiek aktīvs šo krāšņo ziedu selekcijas darbs.

Izstādē "Peonijas Latvijā" būs iespēja apbrīnot un novērtēt ziedus no dažādiem novadiem. Dabas muzejā savas peonijas izrādīs: Dzintra Jurevica no Tukuma, Dagnija Voika no Kuldīgas novada, Andris Berkins no Kroņauces, Bērziņu ģimene no Popes, Aldonis Vēriņš, Nacionālais botāniskais dārzs un grupa kolekcionāru no Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrības.

Izstādes laikā selekcionāri un kolekcionāri sniegs atbildes uz apmeklētāju jautājumiem par peoniju šķirnēm, audzēšanu, selekciju un piemērotāko šķirņu izvēli savam dārzam.

Izstādes darba laiki ir pagarināti, katru dienu (izņemot ceturtdienu) ziedus varēs apskatīt līdz 19.00, īpaši domājot par apmeklētājiem, kuri pa dienu ir aizņemti.

Izstādes atklāšana notiks pirmdien, 15. jūnijā, plkst. 12.00 Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Izstādes darba laiks: P. – 12.00 – 19.00; O., T., - no 10.00 līdz 19.00; C. – no 10.00 līdz 15.00.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
buy viagra online

Nellie

Yhtxxdk craig.farnsworth@ethernovia.com :

Qmmvuqg

MichaelShithienāktreģistrēties