Iļģuciema maiznīca izveido unikālu piparkūku izstādi – pasaku "Kraukšķīšu ģimenes Ziemassvētki"

Ilze Fraimane, 26.11.2008., 22:48

27. novembrī T/C Galerijā Centrs, Ziemassvētku ieskaņas pasākumu ietvaros tiks atklāta unikāla piparkūku izstāde – pasaka "Kraukšķīšu ģimenes Ziemassvētki", ko izveidojusi Iļģuciema maiznīca konditoreja.

Iļģuciema konditorejas meistaru veidotā piparkūku izstāde - pasaka sastāv no 3 svētku sižetiem – piparkūku ciemats ar tā svētku rosību; ceļojums uz mežu pēc svētku eglītes un svētvakars. Piparkūku figūriņu izmēri ir iespaidīgi - 80 cm augsta ir piparkūku baznīca un svētku egle, 10 cm augstas mazākās figūriņas - piparkūku pelīte un šķīvīši.

Piparkūku pasakas izveidē meistari izlietoja 50 kg piparkūku mīklas, 22 kg glazūras un 20 kg karamelizētā cukura. Piparkūku izstādes - pasakas kopējais svars sastāda turpat 100 kg (92 kg pārtikas izejvielas, 8 kg dabas materiāli). Sākot no idejas izstrādes līdz piparkūku pasakas izveidei, uzņēmuma konditorejas meistari darbā aizvadīja 7 nedēļas.

27. decembrī Iļģuciema maiznīcas konditorejas radītā piparkūku izstāde – pasaka "Kraukšķīšu ģimenes Ziemassvētki" kā dāvinājums aizceļos uz VAS Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu, lai sagādātu vairākiem simtiem mazo pacientu prieka un svētku gaisotni.

Iļģuciema maiznīcas konditorejas valdes priekšsēdētājs Andrejs Fraimanis: "Uzņēmuma konditorejas meistari ir radījuši patiesi unikālu piparkūku izstādi - pasaku, kas pārsteigs un iepriecinās gan bērnus, gan pieaugušos. Mums ir patiess prieks, ka Rīgas sirds – Vecrīga un VAS Bērnu klīniskā universitātes slimnīca būs par vienu Ziemassvētku rotu bagātāka."

Piparkūku izstādes - pasakas izveidē piedalījās uzņēmuma vadošie konditorejas meistari - konditorejas tehnoloģe Solvita Noze, konditorejas ceha meistare Irina Kvasniņa un konditore Jana Dāvidsone. Dekoratore Ilze Zavicka.


Iļģuciema maiznīca konditoreja jau iepriekš ir piedalījusies vērienīgos projektos. Par godu "Rīgai 800" svētkiem tika izcepta lielākā 3 stāvu torte Latvijā - 680 kg. Kā arī uzņēmums ir piedalījies "Rūķu piparkūku pilsētiņas" veidošanā.

 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Hello there Buy all styles of Ray-Ban Sunglasses only 24.99 dollars with FREE SHIPPING & Returns. If interested, please visit our site: lensoutlet.online To your success, Akilah Kultūras portāls HC.LV

Akilah

payday loans US

Cindi

Hello, I lunched a new site with costum scripts to publish latest news and events on finance, currencies and economy. Please leave your comment about my website. You can find the website in my signature. Thanks.

JefferyMigienāktreģistrēties