LMA Glezniecības katedras mācībspēku izstāde "Ko Tu dari"

Raimonds Kalējs, 02.11.2015., 19:53

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) 1. stāva izstāžu zālē atklāta Glezniecības katedras mācībspēku izstāde "Ko Tu dari".

"Ko Tu dari"Izstādē piedalās: Normunds Brasliņš, Andris Eglītis, Ivars Heinrihsons, Ieva Iltnere, Juris Jurjāns, Irēna Lūse, Aleksejs Naumovs, Pēteris Postažs, Kristīne Rubene, Imants Vecozols, Andris Vītoliņš, Vija Zariņa, Kaspars Zariņš, Kristaps Zariņš. Izstāde būs aplūkojama no 23. oktobra līdz 12. novembrim.

Izstādē "Ko Tu dari" var apskatīt pēdējā gada laikā radītos darbus, kas apliecina LMA mācībspēku arvien nerimstošo radošo aktivitāti un jaunrades spējas. Izstādes dalībnieki, kas visi ir spēcīgas radošas un starptautiskā mākslas kontekstā atpazīstamas personības, izstādīšanai piedāvātajos darbos pārliecinoši demonstrē savus individuālos rokrakstus un katrs atklāj dziļi specifisko darba metožu un tēmu loku – kā plašu materiāltehnisko radošo izteiksmes līdzekļu arsenālu, tā mākslas darbu žanrisko un idejisko saturu.

Izveidotā ekspozīcija demonstrē gan klasiskās glezniecības spēju vēl joprojām būt aktuālai un tādai, kas nebeidz pārsteigt ar noturīgām mākslinieciski virtuozām kvalitātēm – tonalitāti, krāsu, faktūru, kompozīciju un vēstījumu, gan arī glezniecības spēju būt novatoriskai, svaigai un laikmetīgai, ko autori panākuši, sintezējot dažādus mākslas medijus, izmantojot neierastas izteiksmes formas un atkāpjoties no akadēmiskās tradīcijas.

Lai skatītājiem uzskatāmi parādītu mākslas darba tapšanas procesu, autori izstādē eksponē ne tikai gleznas, grafikas un zīmējumus, bet arī savu radošo procesu ilustrējošas skices, kolāžas un fotogrāfijas. Vairāki izstādē redzamie darbi tapuši sadarbībā ar Grafikas katedras docentu, litogrāfijas pasniedzēju Anatoliju Šandurovu.

Ekspozīcijas autori – Andris Vītoliņš un Kristaps Zariņš.

Izstādes darba laiks: Otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00–18.00; Ceturtdien: 11.00–18.00; Katru dienu pārtraukums: 14.30–15.00; Svētdien, pirmdien: slēgts.

Bezmaksas ieeja. Izstādes norises vieta: Latvijas Mākslas akadēmijas 1. stāva zāle, Kalpaka bulvāris 13, Rīga.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
çmim i ulët asnjë ndikim anësor 3dm

Anneshy

Every weekend i used to go to see this website, because i wish for enjoyment, since this this web site conations really pleasant funny material too. สมัคร betflix

Willy

Ronaldruirmienāktreģistrēties