Izdots mākslinieces Neles Zirnītes darbu katalogs

Eva Rotčenkova, 11.08.2009., 16:12

Trešdien, 12.augustā, plkst. 15:00 Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā K.Valdemāra ielā 10a notiks Neles Zirnītes darbu kataloga prezentācijas pasākums.

Uz grāmatas atvēršanas svētkiem aicināti visi interesenti. Ieeja bezmaksas.

Neles Zirnītes darbu kataloga vāksNācis klajā grafiķes Neles Zirnītes darbu katalogs "Laika rezervuārs" – 156 lapaspuses biezs un 22 x 22 cm liels albums, kurā iekļautie attēli atspoguļo mākslinieces daiļradi sākot ar 20.gadsimta 80.gadiem līdz pat šogad tapušajām kompozīcijām.

Katalogā ietverts plašs 128 attēlu klāsts, starp kuriem ir ne tikai darbu reprodukcijas, bet arī fotokolāžas (autors: Jegors Rostovs), kas veidotas speciāli šim izdevumam. Kataloga dizaina autore ir māksliniece Ineta Sipunova. Katalogu izdevusi biedrība EPICENTRS (www.epicentrs.eu).

Būtiska ir izdevuma tekstuālā daļa, kas tulkota trīs valodās (latviešu, angļu un lietuviešu), – mākslinieces ievads, kataloga sastādītājas, mākslas zinātnieces Evas Rotčenkovas, kura pētījusi un sekojusi līdzi Neles Zirnītes radošajai darbībai, zinātnisks izklāsts, kā arī divu lietuviešu autoru – filozofes, esejistes, literatūras kritiķes un profesores Jūrates Baranovas un mākslas ekspertes Vaidilutes Brazauskaites māksliniecei veltīti apcerējumi. Izdevumā iekļauta Neles Zirnītes īsa biogrāfija, nozīmīgāko izstāžu un kataloga attēlu pilns saraksts.

Māksliniece Nele Zirnīte strādā vienā no senākajām grafikas tehnikām – ofortā, radot smalkas, niansētas kompozīcijas, kuru vizualitāte balstās sirreālisma un maģiskā reālisma principos. Īpaša nozīme darbos ir detaļām un niansēm, autores individuālajā fantāzijā balstītiem tēliem, kas veido semantisko slodzi. Nele Zirnīte ieņem nozīmīgu vietu Latvijas mākslas vēsturē, viņa guvusi panākumus ārzemēs, piedaloties starptautiskās konkursizstādēs un organizējot personālizstādes.

Katalogs izdots sakarā ar mākslinieces 50 gadu jubileju un personālizstādi ar tādu pašu nosaukumu – Laika rezervuārs, kas tagad norisinās Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Baltajā zālē un ir apskatāma līdz 16.augustam.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Hello there Buy all styles of Ray-Ban Sunglasses only 24.99 dollars with FREE SHIPPING & Returns. If interested, please visit our site: lensoutlet.online To your success, Akilah Kultūras portāls HC.LV

Akilah

payday loans US

Cindi

Hello, I lunched a new site with costum scripts to publish latest news and events on finance, currencies and economy. Please leave your comment about my website. You can find the website in my signature. Thanks.

JefferyMigienāktreģistrēties