Ievas Strazdiņas personālizstāde "Stikls" Jūrmalas kultūras centrā

Barbara Goba, 06.01.2015., 01:50

Jūrmalas kultūras centra vestibilā ir apskatāma pazīstamās stikla mākslinieces Ievas Strazdiņas personālizstāde "Stikls".

Ievas Strazdiņas personālizstāde "Stikls"

Māksliniecei ir jau sarīkotas septiņas personālizstādes. I.Strazdiņa regulāri piedalās gan vietējās, gan starptautiskās izstādēs. Māksliniece ir saņēmusi vairākas starptautiskas balvas, kā arī viņas darbi aizceļojuši uz dažādiem muzejiem un privātkolekcijām visā pasaulē.

Izstādē "Stikls" lielākoties ir izvēlēti neliela izmēra darbi, izņemot vienu, kas arī novietots atsevišķi. Tas veidots, neparasti savienojot dažāda izmēra un tonalitātes stikla lāses ar jūras viļņu nogludinātu veca koka atlūzu. Gluži kā vasarā jūrmalā, stikla lāsēs spēlējas saules stari, radot negaidītas ainas un atmiņu stāstus no pagājušās vasaras.

Ievas Strazdiņas personālizstāde "Stikls"

Arī pārējie ir abstraktas formas darbi, kas sniedz iespēju gluži vai nodoties meditācijai, vērojot formu, materiālu un gaismas spēļu negaidītos salikumus. Māksliniece veiksmīgi atradusi pielietojumu dabiski veidotiem koka gabaliņiem, kas tā vien šķiet atrasti turpat netālu liedagā pēc vētras. Kā to spilgti var redzēt I.Strazdiņas darbos, stikls kā materiāls ir īpašs ar savu spēju atstarot un caurstrāvot gaismas starus, un tādā veidā talantīgi veidotam stikla mākslas darbam rodas papildu vizuālā gaismas dimensija. Tie ir pārliecinoši materiāla un plastikas perfektā izjūtā, un ikvienā no tiem ir sajūtams virtuoza amata meistara roku pieskāriens tajā pašā laikā arī precīzs novērtējums savu darbu atlasē, kas nav mazāk būtiski.

Ievas Strazdiņas personālizstāde "Stikls"

Kā pārdomāta konceptuāla pieeja ir jāuztver tas, ka darbi ir bez nosaukumiem un tos tematiski apvieno lakoniskais nosaukums "Stikls", līdzīgi kompozīcijas elementi, materiāli, paņēmieni un krāsu izvēle. Nosaukumu trūkums ir kā tukšs laukums un skatītājam netiek nekas pateikts priekšā, nav nekādu orientieru interpretācijās, tāpēc tas ir brīvs un pats var justies gandrīz kā mākslinieks. Kaut gan darbi ir veidoti kā pilnīgi abstrakti, tajos nojaušama gan jūras vēju, smilšu vieglā jutoņa, gan vasaras pilnbrieda tvanošais aromāts. Kā neliels saturisks atskaites punkts daudzos ir izmantots kāds pavisam parasts un pazīstams augs, piemēram, dille, smilga, suņuburkšķis vai kas līdzīgs cūku pupai. TV raidījumā "Latvijas stāsti. Personības" (06.07.2014.) I.Strazdiņa pauž, ka mākslas pamats ir dabā un neko izdomāt nevajag. Izstāde ir apliecinājums šai domai. Dabas formu un materiālu radoša izmantošana ir kļuvusi par izcilu māksliniecisku sasniegumu un vērtību.

Īpaši vēlētos pieminēt nelielo miniatūru ar "stikla spoguļaci", tā neviļus raisa skatītāja prāta refleksiju, kad, vērojot stikla gleznas kompozīcijā iekļauto it kā mēnesi, skatītājs pievēršas pats sev. Daži izstādes darbi patīkami atsauc atmiņā mākslinieces iepriekšējo personālizstādi "Kultūraugi" Jūrmalas mākslinieku namā 2013. gadā, bet šoreiz tiem ir veidots cits izvietojuma konteksts.

Ievas Strazdiņas personālizstāde "Stikls"

Izstāde apskatāma līdz 2015. gada 7. janvārim. Jūrmalas kultūras centrs ir slēgts brīvdienās, tāpēc izstādes apmeklējumam būs īpaši jāizbrīvē darba diena.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Terrifcic work! That is the type of info that are meant to be shared around the net. Disgrace on Google for noww not positioning this post upper! Come on over and consult with my website . Thanks =) pemilihan peluang taruhan 2019 web page presidential election bets

Lorie

I visited several web sites however the audio feature for audio songs current at this website is genuinely excellent. Biathlon ets website olahraga online

Armand

wendienāktreģistrēties