Grāmatu namā Valters un Rapa, Aspazijas bulvārī 24, apskatāma mākslinieka Pētera Šetohina gleznu izstāde.

skādūdamūsu, 04.03.2009., 22:50

"Mana mīlestība uz glezniecību nav nejauša", saka mākslinieks Pēteris Šetohins.
Mākslinieks Pēteris Šetohins nemīl gleznot pēc atmiņas, bet gan tieši no dabas. Savos darbos priekšroku viņš dod ceriņiem, margrietiņai, kliņģerītēm. Mākslinieka sirdij un otai tīk Latvijas lauki, tīrumi, mežs un jūra.

izstādeMākslinieka māte dzimusi Valsts prezidenta pilī Rīgas sinodes valsts padomnieka ģimenē un bija viena no viņa trim meitām.
17 gadu vecumā, nolēmusi mācīties arfas spēli, jaunā, talantīgā meitene satika savu mūža mīlestību – Pētera tēvu, 33 gadus veco, Parīzē dzimušp operdziedātāju.
Nākamā mākslinieka Pētera Šetohina vectēvs Vladimirs Lunskis Latvijas arhitektūras vēsturē pazīstams kā teicams arhitekts, pēc kura projektiem celtas daudzas baznīcas, tostarp, sv. Jāņa baznīca Mazā Kalnu ielā, sv. Trīsvienību baznīca Pārdaugavā, Baznīcas Jūrmalā un Limbažos.
Gleznotājs Pēteris Šetohins ir beidzis Mākslas arodskolas daiļkrāsotāju "AL FRESCO" nodaļu. Mācījies arī Ļeņingradā, Mākslas rūpniecības skolā, pēc tam beidzis VMA gleznošanas kursus Rīgā. Strādājis par mākslinieku – dekoratoru. Pēc mākslinieka skicēm noformēti vairāki veikali, skatlogi un interjeri gan Rīgā, gan citviet Latvijā.

Pētera Šetohina gleznu izstādes bijušas vairākas Latvijas pilsētās un novados. Mākslinieka darbus atzinīgi vērtējuši izstāžu apmeklētāji gan Zinātņu akadēmijas Botāniskā dārza ziedu salonā "Arka", gan Dabas muzejā un Rīgas Latviešu biedrībā, tāpat arī Melngalvju namā, Saeimā. Mākslinieka darbi atrodas arī dažādās privātās gleznu galerijās.

Pēdējos gados māksliniekam vairākkārt bijušas izstādes Limbažos, Salacgrīvā, Alojā, Lēdurgā, Liepupē un citur.
Pētera Šetohina darbi eksponēti Vācijā, Somijā, Nīderlandē, Francijā, Bulgārijā un Krievijā.

Gleznas ir iespējams arī iegādāties.

Aicināti visi interesenti!

www.valtersunrapa.lv


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
generic cialis tadalafil

Wendell

Ocwxkrf jameskuang0624@hotmail.com :

Weardht

Pyaziwz tammykudla@sbcglobal.net :

Kfpjuttienāktreģistrēties