Grafisko dizaineru darbu apkopojums kalendārā "12x12"

Anda Boluza, 10.12.2008., 19:09

12. decembrī no plkst. 18.30 līdz 20.00 grafiskās dizaina studijas HungryLab telpās (Zaļā iela 5/1 – 1) būs apskatāmi grafisko dizaineru darbi, kas radīti 2009. gada kalendāram "12x12".

Kalendāra "12x12" idejas autors ir grafiskais dizaineris Sandijs Ruļuks. Viņa mērķis ir bijis vienotā izdevumā apkopot šobrīd aktīvi strādājošo jauno dizaineru darbus, akcentējot grafiskā dizaina specifiku. Viņaprāt, cilvēki Latvijā joprojām neapjauš šīs nozares potenciālu, maldīgi to asociējot ar šauro reklāmas jomu.

Sandijs Ruļuks: "Es uzaicināju piedalīties tos autorus, kuri ikdienā strādā kā grafiskie dizaineri. Tādu te nav daudz, tāpēc radās doma iesaistīt domubiedrus, kas dzīvo Londonā un Amsterdamā. Kalendārs bija labs iemesls visiem kaut ko kopā izdarīt, kaut ko, kas pēc tam būtu noderīgs arī citiem."

Katrs aicinātais autors ir radījis dizainu vienam mēnesim, pats izlemjot, ko un kā parādīt kalendāra lapā – kāds ir iekļāvis vārdadienu sarakstu, cits ir radījis formulas datumu izrēķināšanai, vēl kāds ir ciparu rindas papildinājis ar saullēkta un saulrieta laika norādēm. Radītos darbus raksturo nevis funkcionalitāte tradicionālā izpratnē, bet katra mēneša mākslinieciska interpretācija, meklējot to raksturojošus vizuālos kodus – piemēram, kā grafiski apspēlēt oranžās koku lapas oktobrī vai decembra melnbalto ainavu?

"Šis kalendārs ir acs un prāta vingrinājums. Nevis obligāts, citu uzspiests uzdevums, bet labprātīgs un pašus iepriecinošs izziņas process, kad zem vērīgo dizaineru lupas tiek palikts jūnijs, septembris vai februāris. Jaunie, pastāvīgi domājošie un mūsdienīgi strādājošie grafiskā dizaina entuziasti Latvijā ir uz abu roku pirkstiem saskaitāmi, tāpēc to kopīgiem spēkiem veiktais eksperiments stiprina cerību par atšķirīgas vizuālās kultūras iespējamību tepat ikdienā": mākslas zinātniece Anda Boluža.

Kalendāra autori: Krišs Salmanis, Liene Drāzniece, Zigmunds Lapsa, Anete Melece, Mārtiņš Ratniks, Sandijs Ruļuks, Kirils Kirasirovs, Monika Grūzīte, Dirk Laucke (Vācija, Nīderlande), Marc Karpstein (Vācija), Yoshihiro Yoshida (Londona), Shiho Kikuchi (Londona).

Kalendāra izmērs: 70x40 centimetri, druka: sietspiede, tirāža: 150 eksemplāri, no 15. decembra pieejams izstāžu telpā Tastyshop (Martas iela 1, Rīga) un galerijā "Istaba" (Kr. Barona iela 31a, Rīga).
Atbalstītāji: Arctic Paper, MAP, Hungry Lab, Tastyshop un Welcam

 


 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
chloroquine phosphate

Lashonda

Rvebleb craig.farnsworth@ethernovia.com :

Mksfmhi

buy viagra online

Nellieienāktreģistrēties