Ģirts Korps "Video: M, T & Untitled" - personālizstāde RIXC Mediju telpā

Linda Vebere, Jauno Mediju Kultūras Centrs RIXC, 06.11.2008., 18:23

Jauno mediju kultūras centrs RIXC aicina uz mākslinieka Ģirta Korpa personālizstādi "Video: M, T & Untitled", kas notiks no 2008. gada 15. novembra līdz 6. decembrim RIXC Mediju telpā.

Krops_izstadeĢirts Korps ir ne tikai viens no jaunajiem latviešu mediju māksliniekiem, bet arī projekta Semema līderis un ideju autors, kā arī avangarda un industriālās mūzikas raidījumu cikla "Audiogramma" veidotājs radio NABA.

Izstādē būs apskatāmi Ģirta Korpa 3 video instalāciju darbi - "M", "T" un "Untitled". Darbs "M" ir abstrakta trīsdimensiju video animācija, kas veidota kā sapņa vīzija. Video tapis kopā ar lietuviešu dark ambient/industrial grupu Girnų Giesmės.

Video instalācijas "T" pamatā, kas veidota kopā ar Nilu Austrumu, ir patiess notikums, kas radīja pārdomas par baiļu un dažādu fobiju ietekmi uz cilvēka dzīvi. Ar Nilu Austrumu kopā ir tapis arī darbs "Untitled", kas ir video instalācijas "M" turpinājums un kas tiecas vizualizēt robežtelpu starp apziņu un neapzināto.

Izstādes atklāšanā 14. novembrī pl. 19.00 ar īpašām performancēm piedalīsies industriālās mūzikas projekti Girnų Giesmės (LT) un Ballet Rachitis (LV). Girnų Giesmės ir viens no pirmajiem lietuviešu industriālās mūzikas projektiem, kura post industriālajā skanējumā nozīmīga loma ir senās lietuviešu mūzikas motīviem, kas tiek miksēti tos ar elektroniskām skaņām. Ballet Rachitis, latviešu eksperimentālās mūzikas projekts, ir disociatīvs harsh / experimental noise, kas balstīts teorijā par muzikālu matrici, pašu mūziku un salauzto dabas mehānismu cilvēkos.

Izstādes darbu apraksti:
Ģirta Korpa darbs "M" ir abstrakta trīsdimensiju video animācija, kas veidota kā sapņa vīzija, kura atklāj kāda cilvēka – autora – sapnī radušos priekšstatu par pasauli. Darbā ietvertais skatījums norāda ne tikai uz cilvēka konkrēto pieredzi, bet arī uz plašāku mītisko domāšanu. Darbs "M" ir sadarbības projekts ar lietuviešu dark ambient/industrial grupu Girnų Giesmės. Video darba filmētā un grafiskā materiāla pamatā ir izmantota īpašā skaņas avota struktūra noskaņas radīšanai, kur simboliski sastopas bērnības atmiņas, kā arī attieksme pret pagātni un tagadni.

Ģirta Korpa un Nila Austruma video instalācijas "T" pamatā ir patiess notikums, kas radīja pārdomas par baiļu un dažādu fobiju ietekmi uz cilvēka dzīvi. "T" noskaņu papildina īpaši radītais zviedru mūziķa Kristian Olsson (Alfarmania/Survival Unit) skaņas materiāls. Tajā tiek atainots brīdis, kurā cilvēku ir pārņēmusi trauksmes un baiļu sajūta: "Trauksmes sajūta tevi tramda, rausta un lieku reizi liek atskatīties atpakaļ. Tu ej pa ielu. Viens ar savām bailēm, kas pāraug fobijā. Tu neredzi, bet it kā jūti draudus – savu iedomāto ienaidnieku. Tu gaidi viņu iznirstam no tumsas. Tu gaidi nāvi, kuru nepieņem. Tu ej viens. Tev nav sabiedrotā. Tikai bailes, kas nelaiž tevi vaļā. Tās pārņem tevi. Tās seko tev visur. Un panāk. Un nogalina."

Ģirta Korpa un Nila Austruma darbs "Untitled" ir video instalācijas "M" turpinājums. Strādājot pie video instalācijas autors ir iedvesmojies no sapņiem, taču šo darbu veidojis bez noteikta vēstījuma, sākuma un beigām, līdz ar to arī bez nosaukuma. Šajā darbā netiek akcentētas personīgās izjūtas, lai gan tās ir vizuālā un skaņas materiāla izvēles pamatā. Sapnis ir abstrakts, nekontrolējams, tāpēc video ir veidots tā, lai rezultāts būtu neparedzams - nejaušu apstākļu kopums.

Mākslinieks ir vēlējies parādīt to brīdi, kad cilvēks iemieg, to stadiju, kad tiekas tēli no ikdienas pieredzes un zemapziņas, kad nomoda iztēles plūdums pārtop sapnī. Ģ. Korps, vizualizējot šo robežtelpu starp apziņu un neapzināto, ir akcentējis tās plašās iespējas, ko tā sniedz – neskaitāmu interpretāciju iespējamību par sevi, laikmetu un kultūru. Darbam skaņas materiālu ir veidojuši projekti Girnų Giesmės un Antireality.

Vieta: RIXC Mediju telpa, 11. Novembra krastmala 35, (ieeja no Minsterejas ielas).
Laiki: Izstāde atvērta katru dienu pl. 12.00 - 19.00, izņemot svētdienas un pirmdienas.
Ieeja bez maksas.
Izstādi organizē RIXC Latvijas elektroniskās mākslas izstāžu sērijas ietvaros.
Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla Fonds, LR Kultūras ministrija, RIXC, Film Angels Studio, LMA Vizuālās Komunikācijas Nodaļa.
Kontakti: Jauno Mediju Kultūras Centrs RIXC, 11. Novembra Krastmala 35-201, Rīga.
Tel. +371 67228478, Fax. +371 67228477, e-mail: rixc (at) rixc.lv


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
chloroquine phosphate generic

Carmel

MycaviarRok

cheap auto insurance cheap auto insurance quote quote auto insurance affordable auto insurance free auto insurance quotes

Michaleienāktreģistrēties