"Galerijā Laipa" no 3. līdz 29. aprīlim būs apskatāma gleznotāja Roberta Muža un viņa atvases – Agatas Muzes mākslas darbu izstāde.

Izstāžu kuratore Anita Lāce, 20.03.2009., 20:02

Valmierā, "Galerijā Laipa" no 3. līdz 29. aprīlim būs apskatāma gleznotāja, Mākslas akadēmijas profesora un kaislīga makšķernieka Roberta Muža un viņa atvases – Agatas Muzes mākslas darbu izstāde.
Tikšanās ar māksliniekiem notiks 3. aprīlī pl.17:00.

Roberts Muzis valmieriešiem saistās ar plenēriem, kuros mākslinieks ir tvēris senatnīgus, cilvēku nesabojātus Valmieras skatus. Piemēram, darbs "Limbažu iela Valmierā". Tas, ka gleznotājs ir ļoti vienkāršs, var secināt pēc viņa teiktā kādā no plenēriem:"Citi saka – Venēcija, Parīze. Tur nevar atrast tik sulīgas, dzīvelīgas, patiesas un nesabojātas gleznieciskās kategorijas. Pats esmu no Ziemeļblāzmas, Rīgas nostūrīša, un man no bērnības atmiņā ir dārziņi un smilšainās ieliņas ar koka apbūvi, ko nopostīja, tā vietā uzceļot daudzstāvu ēkas. Bet ir vietas, kur tas vēl ir tik dzīvs, tik sirsnīgi silts, ka to neatrast ne Parīzē, ne Venēcijā" .

Gleznotāja otra lielākā aizraušanās ir makšķerēšana, jo tieši esot pie dabas un ūdeņiem, mākslinieks izbauda krāsu un gaismu spēles rotaļas, kas tikpat dzīvi atspoguļojas viņa ainavās. Bez tā visa, pāris dienas nedēļā profesors dodas uz augstskolu lasīt lekcijas, bet viņa suns Mumins, kurš pieradis visur doties līdz saimniekam, tiek atstāts mājās. Runājot par savu četrkājaino draugu autors stāsta, ka " Mumins viņu nekad nelaiž vienu ārā no mājas, tikai reiz, kad bijis ļoti bargs sals. Kamēr es trīs, četras stundas esmu prom, Mumins var netraucēti gleznot pie molberta". Savukārt, mākslinieces Agatas Muzes vārds visbiežāk saistās ar viņas veidotajiem grāmatu noformējumiem, starp kuriem minami tādi stilistiski atšķirīgi izdevumi kā Māra Čaklā "Jautrā govs. Skumjā govs", Dž. D. Selindžera "Uz kraujas rudzu laukā" vai Andra Grūtupa "Belisāde". Tāpat kā tēvs maģistra grādu Agata ir ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijā un kopš 2005. gada ir arī gleznošanas pasniedzēja Starptautiskajā Psiholoģijas Augstskolā dizaina nodaļā. Autore par savām gleznām saka, ka "tajās attēlotie objekti ir vienkārši gan formas, gan satura ziņā, jo visvienkāršākās lietas attiecīgajā vidē un kontekstā ar citām, rada daudzslāņainas, spilgtas asociācijas un noskaņas".

Jau izstādes atklāšanā 3.aprīlī plkst.17.00 skatītāji varēs tikties ar māksliniekiem. Klātienē vērot mākslinieka Roberta Muža darbus, kuros lieliski tiek izmantoti klasiskie kompozīcijas paņēmi, lielu uzmanību pievēršot krāsu saskaņošanas principiem, faktūrām un ritmizētiem krāsu triepieniem. Un mākslinieces Agatas Muzes gleznas, kas vienlīdz ir spilgtas, bet ar maigām toņu pārejām biezos krāsu un slāņu triepieniem veidotas, un šķietami iemieso pavisam ierastas un sadzīviskas lietas.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
дружба это чудо комиксы читать на русском порно ay papi 1 comics porn

Anne

hello, how can i solve this problem with this page showing? eyeg

eyeBaw

I am assured, that you are not right.

Jamessenueienāktreģistrēties