No 30.marta galerijā "Jēkabs" būs skatāma Egila Bormaņa personālizstāde

Mākslas galerija "Jēkabs", 24.03.2009., 00:19

Egils Bormanis strādā galvenokārt stājgrafikā. Darbi veidoti krāsainā oforta tehnikā. Mākslas darbu pamatkoncepcija - mēģinājums fiksēt garīgās mūžības tēmas.

bor

Mākslinieciskās domāšanas izteiksmes veids caur reliģiski filozofisko skatījumu, izmantojot formālās kvalitātes, simbolus, zināmus garīga rakstura elementus. Liela loma laukumiem, faktūrai, siluetam.

Egils Bormanis: "Savu pašizpausmi es joprojām meklēju stājgrafikā. Vizuālajos tēlos, kuros cenšos fiksēt savu attieksmi, savas esības apzināšanos kosmiskās pasaules kontekstā.

Mani vienmēr interesējis un saistījis unikālais literāri apkopotais materiāls, vispārcilvēcisko vērtību dokuments - Bībele. To analizējot, salīdzinot ar saviem estētikas un ētikas kritērijiem, cenšos ar vispārpieņemto simbolu palīdzību izteikt savas subjektīvās izjūtas, savu redzējumu uz pasauli, uz cilvēces eksistences sakarībām.

Pirmavots mākslinieciskiem tēliem man ir daba, un mana stihija joprojām ir akmeņi - klusējoši, uzklausīt aicinoši, laikmeta un gadu simteņu vēsturiskie liecinieki. Akmens manos darbos ir kļuvis par simbolu dažādos nosacītības līmeņos. Galvenokārt tās ir zīmes - spēka, pamata stabilitātes simboli.

Savas kompozīcijas būvēju simetriski vienotos ciklos. Katrs atsevišķais darbs rosina kustību cikla. Pats par sevi tas ir stihisks. Simetrija asociatīva ar kosmisko kārtību. Šajā kārtībā veidojas, attīstās simbolisko elementu, krāsa, maiņa un pārvērtības, iekšējā ritma rotaļa. Šī iekšējā kustība varētu demonstrēt pasaules pretstatu un pretrunu, tās daudzšķautņainās dabas būtību."

Mākslas galerija "Jēkabs"
Jēkaba iela 26/28, k.2, Rīga
tālr. 29528684
www.paintings.lv


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
дружба это чудо комиксы читать на русском порно ay papi 1 comics porn

Anne

hello, how can i solve this problem with this page showing? eyeg

eyeBaw

I am assured, that you are not right.

Jamessenueienāktreģistrēties