Es biju te

Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas 4. kursa studenti, 17.05.2009., 22:20

16. maijā 1991. gada Barikāžu muzejā Muzeju nakts ietvaros apmeklētājiem durvis vēra Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas 4. kursa audzēkņu pašportretu izstāde "Es biju te".

es biju te Izstādē apskatāmi Alises Rudēvicas, Anitas Rupeikas, Kristas Dzudzilo, Laimdotas Steķes, Lindas Ekeres, Jeļenas Aleksandravičūtes, Ievas Svētiņas, Anša Rozentāla, Simonas Larkas, Marijas Koļesņikas, Gundegas Voronkas, Zanes Tučas, Anša Dobičina, Jāņa Novika un Klāva Lora pašportreti – gleznas un tēlniecības darbi.

Izstādītajos darbos mēs, autori, esam centušies sev raksturīgā manierē attēlot paši sevi. Katrā no darbiem valda cita noskaņa, gluži tāpat kā mēs paši esam pavisam atšķirīgi viens no otra, un katrs no mums ir ar savu individuālo pasaules un lietu redzējumu. Un domājams, ka tieši tas ir galvenais, ko gribējām pateikt ar izstādi "Es biju te".

Pašportrets kā žanrs ir dziļi personīgs, jo šeit atklājas ne tikai māksliniekam tuvo māksliniecisko līdzekļu un paņēmienu izmantojums, bet arī personiskais skatījums pašam uz sevi, tādējādi darba autors gandrīz tiešā veidā uzrunā skatītāju.

Pašlaik mēs tikai mācāmies un ejam pa savas mākslinieciskās izaugsmes ceļu, un visticamāk jau pat pēc pavisam neilga laika sevi attēlotu pavisam savādāk, taču izstādē "Es biju te" esam redzami tādi, kādus mēs paši sevi redzam un jūtam tieši šobrīd.

Izstāde apskatāma no šī gada 16. maija līdz 16. jūnijam 1991. gada Barikāžu muzejā.

 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
chloroquine phosphate generic

Carmel

MycaviarRok

cheap auto insurance cheap auto insurance quote quote auto insurance affordable auto insurance free auto insurance quotes

Michaleienāktreģistrēties