Dr. G.Belevica kolekcija

Nataļja Sujunšalijeva, 22.09.2008., 20:53

Svētdien, 2008.gada 28.septembrī, plkst. 15:00 aicinām Jūs uz Svētdienas sarunu izstādē Latvijas mākslas klasika. Dr. Gunta Belēviča kolekcija, kas tagad ir apskatāma Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Baltajā zālē (K.Valdemāra ielā 10a).

belev_bogbelmSarunu vadīs mākslas vēsturniece Edvarda Šmite, kura uz ekspozīcijas piemēriem stāstīs par Latvijas mākslas mantojumu. Gaidām visus interesentus!

Izstāde no Dr. Gunta Belēviča kolekcijas ir pirmā reize, kad plašākai auditorijai tiek piedāvāta iespēja iepazīties ar viena kolekcionāra krājumu. Gunta Belēviča kolekcijā pārstāvēti faktiski visi pazīstamie Latvijas mākslinieki, kas veido nacionālās kultūras pamatu (piem., Johans Lēberehts Eginks, Jūlijs Johans Dērings, Jūlijs Feders, Kārlis Hūns, Rihards Zariņš, Vilhelms Purvītis, Janis Rozentāls, Jāzeps Grosvalds, Jēkabs Kazaks, Gustavs Klucis, Valdemārs Tone, Niklāvs Strunke, Eduards Kalniņš, Jānis Pauļuks, Boriss Bērziņš, Indulis Zariņš, Māris Ārgalis un citi.).

Svētdienas saruna muzejā kopā ar mākslas vēsturnieci Edvardu Šmiti dod unikālu iespēju ne tikai ieraudzīt vairāk nekā 100 ievērojamu autoru 222 glezniecības un grafikas mākslas paraugus, apkopotus vienā privātkolekcijā, bet arī izsekot Latvijas ideāliem, ilgām un centieniem no 18.gadsimta līdz mūsdienām. Nāciet, skatiet, apbrīnojiet, salīdziniet, veidojiet un izsakiet savu viedokli! Aicināti visi! Mēs Jūs gaidām!

Plašāk par izstādi lasiet LNMM mājas lapā:
www.lnmm.lv/lv/lnmm/izstades/baltazale.


Jau kopš 2001.gada Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ik nedēļu savus apmeklētājus aicina piedalīties izglītojošajās un reizē izklaidējošajās Svētdienas sarunās. Šo gadu laikā interesentus uzrunājuši daudzi un dažādi Latvijas un cittautu mākslinieki, mākslas vēsturnieki un izstāžu kuratori, daloties savās pārdomās un zināšanās par mākslu, dzīvi un laikmetu pārvērtībām. Svētdienas sarunas muzejā ir tematisks pasākums – ekskursija-stāstījums-diskusija, kuras laikā latviešu mākslas klasikas apguve notiek paralēli ar iepazīšanos ar ievērības vērtām novitātēm.

Jaunajā sezonā Svētdienas sarunas konsekventi risināsies muzeja aktuālajos pasākumos – Baltās zāles, Mazās zāles, izstāžu zāles Arsenāls un Radošās darbnīcas izstādēs, kā arī aicinās paviesoties jaunatklātajā Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja ekspozīcijā.

Bez iepriekšējas pieteikšanās uz tikšanām mūsu muzejā aicināts ikviens interesents, lai dažus svētdienas pēcpusdienas mirkļus pavadītu sarunās par mākslu. Pasākuma sākums katru svētdienu plkst. 15:00!

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Ryaxrmm tandreemedley@gmail.com :

Acjptlr

Jvgghut tandreemedley@gmail.com :

Jhzdjvm

Rtkakue tandreemedley@gmail.com :

Qwqgibhienāktreģistrēties