Fotoizstāde: "Dītmārs Gotšalls. Fotogrāfijas -Vācija 1965-1980"

Antra Balode, 16.05.2009., 12:25

Izstādes atklāšana: pirmdien, 18.05.2009. / 18:30 Gētes institūtā Rīgā, Torņa ielā 1

gotschallŽurnālists un fotogrāfs Dītmārs Gotšalls (1938 – 1997) atstāja apjomīgu fotodarbu krājumu ar gandrīz 10 000 negatīvu, ko nesen atklāja viņa dēls. Tēva atstātais fotogrāfiskais mantojums ļoti uzskatāmi un tēlaini atklāja sen pagājušus un dēlam daļēji nezināmus laikus. Pēkšņi atdzīvojās cilvēki un vietas no sešdesmito gadu vidus līdz astoņdesmitajiem gadiem.

Gotšalls fotografēja ekonomikas bosus, slavenības un cilvēkus uz ielas – ar vienādu intensitāti un cieņu. Bieži apliecinot spēju saskatīt absurdo un dīvaino.

Izstādes atklāšanā Rīgā piedalīsies Dītmāra Gotšalla dēls Jurijs Gotšalls!


Tikai desmit gadus pēc tēva nāves 29 gadus vecais Jurijs Gotšalls atklāja šo tēva mantojumu un sāka šīs fotogrāfijas šķirot un arhivēt. Daļu savas dzīves Dītmārs Gotšalls bija pavadījis ar kameru rokās – gan darba pienākumos kā ekonomikas žurnālists, bet jo īpaši kā cilvēks, kuru saista ikdienas dzīve, cilvēki un nepārtraukti mainīgās attiecības sabiedrībā. Atstātās fotogrāfijas unikālā veidā dokumentē pagājušo gadsimtu laikā no sešdesmitajiem līdz astoņdesmitajiem gadiem. Tās pārstāv laiku, kad, 20 gadus pēc Otrā pasaules kara, Vācijas sabiedrība pamazām uzsāka pašapjausmes ceļu. Dītmāru Gotšallu galvenokārt interesēja cilvēki. Viņš gan fotografēja neskaitāmas svarīgas ekonomikas, mākslas un kultūras personības, bet patiesībā viņu uzrunāja sabiedrības nomalē dzīvojošie. Gandrīz visi viņa darbi palikuši nepublicēti līdz pat mūsdienām.

Neilgi pirms savas nāves Gotšalls pievērsās idejai par savu fotogrāfiju izdošanu. Viņš pats izveidoja sējumu, kurā tematiskās sadaļās apkopoja labākos un trāpīgākos darbus no aptuveni 1960. līdz 1980. gadam. Tomēr pedantiskai visu savu fotogrāfiju arhivēšanai laiku viņš neatlicināja; viņš tupināja nemitīgi būt ceļā, vienmēr meklējot dzīvi.

Tēva darbu arhivēšanu tagad uzņēmies dēls Jurijs, arī fotogrāfs, tā cenšoties turpināt tēva darba jēgu. Unikālie laika dokumenti, kas ir visdažādāko dzīves sfēru spogulis, sniedz viņam – un noteikti arī daudziem skatītājiem – nesagrozītu ieskatu sen pagājušā laikā un pasaulē.

Jurijs Gotšalls vēlas, lai tēva fotogrāfiskais darbs tiktu atbilstoši novērtēts. Jo īpaši arī tādēļ, ka viņa tēvs, pēc profesijas psihologs, spēja tik trāpīgi un neatkārtojami nofotografēt cilvēkus viņu vienreizīgumā un cieņā. Viņš vienmēr ļoti precīzi spēja atpazīt katra cilvēka personību. Un tas viņa fotogrāfijās ir tas īpašais.

 

Biogrāfija


14.07.1938 dzimis Berlīnē, skolas gaitas Meisenē pie Elbes, Mindenē,
Glosteršīrā (Anglija), Marburgā pie Lānas

1958 - 1965 tautsaimniecības un psiholoģijas studijas Frankfurtē un Minsterē (studijas beidz kā diplomēts psihologs)

1965 - 1970 tirgus izpēte Patēriņa un iepirkumu izpētes institūtā (Unilever) un Realizācijas psiholoģijas institūtā (Reemtsma) Hamburgā

1970 - 1984 Manager Magazin redaktors, Hamburga
(galvenie redaktori Leo Bravands, Verners Funks)

1984 - 1987 Management Wissen galvenais redaktors, Minhene
darbojas kā brīvais žurnālists un autors

1987 tiek izdota grāmata "Management Optimal - Die
Psychodynamik erfolgreicher Unternehmensführung", Wirtschaftsverlag Langen-Müller/Herbig

1994 tiek izdota grāmata "Die Meister des modernen
Managements", Verlag Josef Schmidt, Bayreuth

26.02.1997 miris Nīnburgā pie Vēzeres

Izstādes laiks: 18.05. – 18.06.2009., pirmdien - piektdien: 9:00–20:00,
sestdien: 9:00–15:30
Gētes institūtā Rīgā
Torņa ielā 1 (ieeja no Klostera ielas)
Ieeja: bez maksas


www.dietmargottschall.com
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.





atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Xin chào, tôi muốn biết giá của bạn.

RobertSax

Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat


ienāktreģistrēties