Dabas muzejā zemeņu izstāde

Elīna Pekšēna, 19.06.2015., 11:24

Tikai divas dienas, 26. un 27. jūnijā, Latvijas Dabas muzejā būs aplūkojama izstāde "Zemeņu sprints", kas tiek organizēta sadarbībā ar Jāņa Aldermaņa dārzniecību.

Dabas muzejā zemeņu izstādeAudzētāji aicinās baudīt pārsteidzošu zemeņu dažādību, iepazīstinot ar vispopulārākajām šķirnēm un izrādot selekcijas jaunumus. Izstādē būs apskatāmas ogas no Pūres dārzkopības izmēģinājumu stacijas, Pūres dārzkopības pētījumu centra, Jāņa Aldermaņa dārzniecības, Jura Švarca audzētavas "Melnalkšņi ET" un Alda Vīksnes dārziem.

Pastāv uzskats, ka dārza zemenes Latvijā sāka audzēt Jūrmalā 19.gs. beigās, un pirmās šķirnes ieveda no Vācijas. Mūsdienās zemeņu audzēšana ir populāra visā pasaulē, Eiropā iegūstot apmēram 50%, bet Ziemeļāfrikā - 25% no zemeņu kopražas. Šķirnes ievērojami atšķiras pēc lielumiem, krāsu toņiem, garšām, formām, nogatavošanās laika, izturības pret slimībām un augu uzbūves.

Arī šogad izstādē uzmanība tiks pievērsta konsultācijām par augu aizsardzības jautājumiem un zemeņu stādīšanas jaunajām tehnoloģijām, par kurām informēs Latvijas Valsts Augļkopības institūts, un būs iespēja konsultēties pie fitopatoloģes un bioloģiskās lauksaimniecības speciālistes Māras Kilēvicas.

Piektdien, 26. jūnijā, plkst. 12.30 konferenču zālē norisināsies Pūres Dārzkopības pētījumu centra zinātnieces Valdas Laugales lekcija "Aktualitātes zemeņu audzēšanā".

Izstādes atklāšana notiks 26. jūnijā plkst. 12.00 Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Izstādes darba laiks: P. – no 12.00 līdz 17.00; S. – no 10.00 līdz 17.00.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
payday loans US

Cindi

Hello, I lunched a new site with costum scripts to publish latest news and events on finance, currencies and economy. Please leave your comment about my website. You can find the website in my signature. Thanks.

JefferyMig

trump china channel news asianorth korea

RaymondLopienāktreģistrēties