Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja kolekciju papildinās divas Bruno Birmaņa "nepieradinātās relikvijas"

Mairita Brice, 05.10.2015., 08:24

2015. gada 1. oktobrī konceptveikalā "Paviljons" (Tērbatas ielā 55, Rīgā) norisinājās Kultūras un mākslas portāla "Arterritory.com" un biedrības "Mākslas platforma" rīkotā modes dizainera Bruno Birmaņa Nepieradināto relikviju labdarības izsole.

Bruno Birmanis. Kleita "Karaliene (Elizabete)" no kolekcijas "Kāzas" – "par 13 sievietēm, kuras es (vēl) neesmu apprecējis". 2011. Publicitātes fotoDivas no tām uzdāvinātas Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam iekļaušanai Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja kolekcijā.

Lai gan izsoles aizsākumi meklējami nostaļģijā pēc leģendārākā pasākuma Latvijas modes vēsturē – Nepieradinātās Modes asamblejas, solītāju ievērībai tika piedāvāti ne vien šī notikuma artefakti, bet arī lotes no citiem Bruno Birmaņa radošajiem projektiem – tajā skaitā 1992. gada tērpu skices Latvijas pirmajai olimpiskajai komandai pēc neatkarības atgūšanas, skices no tērpu teātra "Postbanālisma balle" kolekcijām (1989) un kolorītu stāstu apvītā mākslinieka Endrjū Logana (Andrew Logan) 1994. gadā darinātā piespraude.

Nepieradināto relikviju labdarības izsolē, interesentiem cīnoties par ekskluzīviem priekšmetiem – tērpiem, rotām un skicēm, – kopumā nosolītas sešas lotes teju EUR 1 700 vērtībā, neskaitot komisijas maksu. Par dārgāk pārdoto loti kļuva skice Uģa Rūķīša un Bruno Birmaņa tērpu teātra izrādes "Postbanālisma balle" kolekcijai "Mistika" (1989), kura no sākumcenas EUR 315 tika nosolīta par EUR 435. Skices vērtību paaugstina ieceres autentiskums – šīs kolekcijas tērpos Birmanis pirmoreiz savā jaunradē izmantojis kodus un simbolus, galarezultāta sasniegšanai piesaistot arī butaforus un leļļu meistarus. Interesants fakts: pabeigto tērpu izrādē demonstrēja modele Benita Sadauska (tolaik Bebre).

Izsoles noslēgumā kļuva zināms, ka "Arterritory.com", biedrība "Mākslas platforma" un Bruno Birmanis vienu no lotēm – 2011. gadā veidoto tērpu "Karaliene (Elizabete)" – dāvina Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam, lai to iekļautu Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja krājumā. No vairāk kā tūkstoš iepirkumu maisiņiem gatavotā kleita savulaik tapusi kolekcijai "Kāzas" – "par 13 sievietēm, kuras es (vēl) neesmu apprecējis", un tajā sekmīgi izdevies savienoties konservatīvismam, ekstremālam ekscentrismam, lepnumam un vēlmei izrādīties. Savdabīgu efektu piešķir kontrastējošie materiāli – plastikāta maisiņu kleitu papildina fraka no Francijā ražota gobelēnsamta, neviļus radot asociācijas ar iepirkumu tīkliņu aristokrātiju.

Labdarības nodomiem divkāršojoties, ar identisku paziņojumu klajā nāca Baltic Sotheby’s International Realty valdes priekšsēdētājs Vestards Rozenbergs, kurš uzņēmuma vārdā iegādāto Bruno Birmaņa skici kolekcijai "Pērles" (1989) nodēvēja par lielisku laikmeta liecību, tādēļ arī to noformējot kā dāvinājumu Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja kolekcijas papildināšanai.
Nepieradināto relikviju labdarības izsole bija pasākumu kopums, kas aizsākās 30. septembrī ar modes dizainera Bruno Birmaņa un kultūras žurnālistes Unas Meisteres Publisko sarunu un izsolei lemto priekšmetu ekspozīcijas atklāšanu, bet noslēdzās 1. oktobrī ar labdarības vairāksolīšanu. Visi izsoles ieņēmumi virs objektu sākumcenas tiek ziedoti bērniem ar īpašām vajadzībām biedrības "Skalbes" un Latvijas Autisma apvienības projekta "Uzvedības terapija un sociālo prasmju trenēšana 4–8 gadus veciem bērniem ar uzvedības problēmām" ietvaros.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
payday loans US

Cindi

Hello, I lunched a new site with costum scripts to publish latest news and events on finance, currencies and economy. Please leave your comment about my website. You can find the website in my signature. Thanks.

JefferyMig

trump china channel news asianorth korea

RaymondLopienāktreģistrēties