Brīvbrīdis

Diāna Barčevska, 11.11.2009., 23:59

No 2009.gada 13.novembra līdz 13.decembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles Arsenāls Radošajā darbnīcā (II stāvā, Torņa ielā 1, Vecrīgā) būs skatāma mākslinieka Anša Butnora personālizstāde Brīvbrīdis.

Jaunais gleznotājs Ansis Butnors (1977) personālizstādē Brīvbrīdis eksponēs jaunākos darbus par to kā cilvēki pavada brīvo laiku. Tēlotās situācijas saistās ar vērojumiem no personiskās pieredzes, tipiskas sadzīves situācijas, kurās klātesošs autora ironiskais skatījums. Tajā pašā laikā gleznotie tēli ir kā metaforas kādām izjūtām un likumsakarībām.
Ansis Butnors glezno figurālas kompozīcijas un ainavas, taču cilvēka tēls ir galvenais motīvs viņa mākslā. Šķietami ikdienišķām situācijām piemīt suģestējoša un mistiska noskaņa. Mākslinieciskā izteiksmes veidā saskatāmas atskaņas no kubistiski – ekspresīvas gleznošanas manieres, kas transformējusies individuālā rokrakstā. Mākslinieks gleznās veido pastozu un faktūrainu krāsu kārtu, kas rada vieliskuma un blīvuma sajūtu. Gleznās ir divas tendences – smagnējs statiskums un trauksmaina dinamika, kas nosaka to netveramo dzīves robežsituāciju, kad laiks ir apstājies. Svarīgs izteiksmes elements ir kontūrlīnija, kas gleznojumiem piešķir apvaldītu dinamiku. Ansis Butnors gleznojumus veido pārsvarā ar paletes nazi.

ButnorsDaži A.Butnora biogrāfiskie dati:
2009.gadā ieguvis maģistra grādu glezniecībā Latvijas Mākslas akadēmijā. Izstādēs piedalās no 2002.gada. Sarīkojis personālizstādes Rīgā : "Pieturpunkti" (2007), "Pieaugušo spēles" ( 2006), "Svētdiena" (2005): Valmierā "Īsā gaisma"(2004. Grupu izstādes: 2007: "Candy Bomber / Našķu bumba" (17.11.2007 – 27.01.2008, LNMM izstāžu zālē Arsenāls) u.c.

 

 

Saistītie pasākumi:
22.11.2009. / plkst. 15:00
Izglītības programma Svētdienas sarunas muzejā. Tikšanās ar mākslinieku Ansi Butnoru un izstādes kuratori Diānu Barčevsku

 

 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Uwugbin kellydennis@ivieconsultingfirm.com :

Hyepnzf

Fgifvoj peterdennis@ivieconsultingfirm.com :

Lgvzqyl

Fjkkcac kellydennis@ivieconsultingfirm.com :

Bhkffztienāktreģistrēties