"Aukstā māksla" galerijā "Alma"

Galerija "Alma", 22.04.2009., 21:49

No 25. aprīļa līdz 15. maijam Galerijā Alma (Rūpniecības ielā 1, Rīgā) būs eksponēta laikmetīgās mākslas izstāde "Aukstā māksla". Skatītājiem tā būs iespēja ieraudzīt jaunus vai līdz šim Latvijā vēl neeksponētus latviešu autoru darbus konceptuālā skatījumā.

ratniksIzstādes kuratore Anda Boluža ekspozīcijā ietvērusi Andreja Granta melnbalto fotogrāfiju sēriju "Dubultportreti", kas tapusi 1990. gados, Barbaras Gailes gleznas un divus speciāli izstādei radītus mākslas darbus – Kriša Salmaņa animāciju un Mārtiņa Ratnika video.
"Mūsdienās mākslas robežas ir krietni paplašinājušās un bieži vien māksla noris ārpus izstāžu zālēm, rosinot pārdomas par tās aicinošo un impulsīvo raksturu. Skatītājs tiek iesaistīts izklaidējošos pasākumos, muzikālu pavadījumu un cirka priekšnesumu jūklī. Kā valdzinošs un vienlaikus veldzējošs pretstats tam visam šķiet, piemēram, glezna mākslas galerijas atturīgā izstāžu telpā. Izstādes iecere ietver mēģinājumu atklāt, kā šķietami "vēss" laikmetīgās mākslas darbs video vai gleznas formā spēj sniegt dažbrīd tik nepieciešamo mirkli klusuma. Manuprāt, ir vērtīgi dažkārt apstāties un izjust to ap sevi, lai pēc brīža sadzirdētu ikdienā nekad nemanāmās, bet vgrantsienlīdz būtiskās skaņas – vēju kokos vai putnus gaisā. Ekspozīcijā ietvertie darbi parāda to, ka aiz šķietamā sastinguma ir manāma dzīvība un te paslēpusies pati dzīve" – izstādes kuratore Anda Boluža. 

Veidojot darbu izstādei, Mārtiņš Ratniks pētījis tehnoloģiju un cilvēku testēšanas iespējas un filmējis divus pārus skūpstoties, savukārt izstādē aplūkojamās animācijas autors Krišs Salmanis kopš ziemas saulgriežiem katru rītu cēlies rītausmā, lai fiksētu saullēktu, taču ne debesīs, bet vasaras īsākās nakts fotogrāfijā. Andreja Granta melnbalto fotogrāfiju sērijā acīmredzams viens vienīgs, tomēr kā mūžība ilgstošs mirklis, bet Barbaras Gailes gleznu maldinoši vienkrāsainās virsmas atspoguļo toņu nianses un krāsas klājumu reljefo dabu.

Izstādi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļa, "Pieci ezeri" un "Qcarton.com".


Galerija atvērta katru darba dienu no plkst. 12 līdz 18
www.galerija-alma.lv


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
payday loans US

Cindi

Hello, I lunched a new site with costum scripts to publish latest news and events on finance, currencies and economy. Please leave your comment about my website. You can find the website in my signature. Thanks.

JefferyMig

trump china channel news asianorth korea

RaymondLopienāktreģistrēties